• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Парламент ухвалив законопроєкт про авторські права

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та загалом проєкт закону № 5572 про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права та (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління

Реклама на dsnews.ua

Рішення підтримали 253 народних депутати, передає "ДС".

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону був розроблений з метою розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти.

Документ має розблокувати роботу організацій колективного управління надавши тим, що внесені до Реєстру організацій колективного управління, право здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників у сфері публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, в межах репертуару, що знаходиться у них на управлінні. Також він дозволить запустити нові прозорі конкурси з акредитації організацій колективного управління.

При цьому варто зазначити, що згідно з висновком ГНЕУ, положення законопроєкту, у разі його прийняття як Закону, можуть бути предметом розгляду Конституційного Суду України.

Як повідомляла "ДС", Європарламент прийняв директиву про врегулювання правил цифрового ринку в цілях захисту авторських прав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua