• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

"Парта героя": російських школярів садять "разом" із окупантами, ліквідованими в Україні (ФОТО)

В школах Росії запустили "патріотичний" проєкт "Парта Героя", на яких раніше розміщували інформацію про заглибих військових у Другій світовій віні або у війні в Афганістані. Тепер такі "парти" присвячено російським військовим, яких було ліквідовано в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі спільноти InformNapalm, передає "ДС".

Там нагадують, що волонтери InformNapalm ще у 2018 році у спеціальному дослідженні "Путінюгенд: діти для російської війни" звертали увагу на шалені темпи мілітаризації дітей в Росії.

"З того часу минуло 4 роки, і колишні 15-річні школярі під впливом російської пропаганди вже встигли стати контрактниками ЗС РФ і гинути за наказом Путіна за межами кордонів Росії. А починається вже зі шкільної парти…", — повідомляють активісти.

Зазначається, що декілька років тому провладна російська партія "Єдина Росія" розробила черговий патріотичний проєкт "Парта Героя".

"В кожній школі, хто як може, вирішили поставити окрему шкільну парту, на яку наносили інформацію про якогось загиблого військового. Спочатку мова йшла просто про Героїв часів Другої Світової війни. В кожній школі чи районі був свій герой, інформацію про якого друкували на парті", — йдеться у повідомленні.

Іноді, пишуть активісти, це були старі парти, на які клеїли звичайну табличку з ім’ям та коротким описом.

Або ось парта героя космонавта Юрія Гагаріна.

"В більш заможних районах це була окрема парта кольору хакі з купою графіки та QR-кодом на веб-сторінку з розповідями про акцію. Найкращі учні класу отримали право сидіти за цією партою + реклама "Єдиної Росії" – тобто, сама акція не так про пам’ять про війну, як партійна імітація бурхливої діяльності:

Активісти підкреслюють, що вже за декілька тижнів після початку повномасштабної війни проти України перші "парти героїв" з українського фронту прийшли до російських шкіл:

"Сьогодні, у Кизил-Чираанській школі нашого села було проведено незвичайний захід-відкриття "Парти Героя". Це учнівський стіл, на якому розміщена фотографія випускника школи – Ланаа Ай-Херела Лагаановича, який героїчно загинув в Україні у спецоперації під час виконання свого військового боргу перед Батьківщиною! Право сісти за парту Героя надано, Сакпай Бадме — відмінниці навчання, переможцю всеросійських олімпіад школярів, регіональних конкурсів, фестивалів", — написали у школі.

Волонтери InformNapalm іронізують з цього приводу.

"Яке село, така і парта героя. На більше російська глибинка не здатна", — пишуть вони.

Зазначається, що у більших містах РФ "справи дещо кращі".

"Ось в Самарі свою "парту героя" отримав полковник ВПС Руслан Руднєв – пілот Су-25, який був збитий в перший день російського нападу. Про цю радісну новину розповіли місцеві федеральні ЗМІ", — йдеться у матеріалі.

Автор матеріалу підкреслює, що "Парту героя", якби її використовували для пам’яті героїв Великої Вітчизняної Війни, можна було б навіть вважати нормальним історичним проектом.

"Але зараз ця акція в Росії перетворюється у героїзацію війни проти України. Росіяни будуть виховувати свої наступні покоління на героях-мародерах з Бучі чи руйнівниках Маріуполя…", — пише він.

Як повідомляла "ДС", раніше глава Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що російська пропаганда увійшла сьогодні до найбожевільнішої і найтоксичнішої фази, закликаючи до масового геноциду українців.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua