• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Печерський суд зобов’язав Венедіктову закрити справу Злочевського

Реклама на dsnews.ua

Печерський суд Києва зобов’язав генерального прокурора Ірину Венедіктову розглянути клопотання захисника і скасувати постанову детектива НАБУ про відновлення кримінального провадження стосовно колишнього міністра екології Миколи Злочевського, а також зобов’язати процесуального керівника закрити справу

Про це йдеться в ухвалі від 1 жовтня, передає "ДС" з посиланням на "Судовий репортер".

В документі, зокрема, йдеться про кримінальне провадження від 17 листопада 2014 року щодо розкрадання стабілізаційного кредиту НБУ, виділеного "Реал-банку". 28 березня 2019 прокурор ГПУ Костянтин Кулик повідомив про підозру в цій справі низці колишніх топ-посадовців, у тому числі, Миколі Злочевському.

Протягом 2019 року розслідування 7 разів зупинялося і відновлювалося із посиланням на дії в рамках міжнародного співробітництва і розшук підозрюваних.

У лютому 2020 справу Злочевського передано НАБУ. У травні 2020 Вищий антикорупційний суд скасував рішення прокурора про зупинення розслідування. 12 серпня 2020 детектив НАБУ розслідування відновив.

На думку адвоката Петра Бойка, який представляє Злочевського, строки досудового розслідування даному провадженні закінчилися і постанова детектива прийнята поза цим строком, а тому досудове розслідування є неможливим. Захисник звернувся із клопотанням на ім’я генпрокурора про скасування постанови детектива і закриття справи, але відповіді не отримав. Тому оскаржив бездіяльність до суду.

Суддя з’ясував, що детектив НАБУ клопотав про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні до 8 місяців, але в частині підозри щодо іншого фігуранта – Динника О.В. Водночас про продовження строку строку досудового розслідування стосовно Злочевського інформації нема. 

"На думку суду, строк розслідування у справі Злочевського закінчився ще 28 травня 2020", — йдеться у документі.

Детектив НАБУ вважав, що 90-денний строк досудового розслідування (з 14.05 до 12.08.2020р.) був зупиненим. Однак 14 травня ВАКС скасував постанову про зупинення слідства і в засіданні були присутні захисник, прокурор і детектив.

Суд зазначив, з огляду на порушення розумності строків є підстави для закриття справи, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, – не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати.

Нагадаємо, раніше суд обрав Миколі Злочевському запобіжний захід у вигляді арешту, але заочно, оскільки той у розшуку. Національне антикорупційне бюро оголосило Злочевського в розшук. Його обвинувачують за статтею "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі, яка займає особливо відповідальне становище".

На початку липня НАБУ повідомило, що Злочевському оголосили підозру в організації надання хабаря керівництву антикорупційних органів.

12 червня детективи НАБУ заявили, що задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові.

    Реклама на dsnews.ua