• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Першим віцеспікером Верховної Ради обрали головного "слугу" Корнієнка

Народні депутати призначили главу партії "Слуга народу", першого заступника голови фракції "СН" Олександра Корнієнка першим віцеспікером Верховної Ради

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Голосування з цього питання пройшло сьогодні, 19 жовтня, повідомляє "ДС".

Кандидатуру Корнієнка підтримали 256 депутатів.

"На тлі виконання основних завдань згідно з регламентом, та інших доручень голови Верховної Ради, одним із головних системних завдань, які я бачу перед собою, та які поставили переді мною представники нашої політичної сили, президент України – це реформа Верховної Ради України", – заявляв Корнієнко під час виступу з трибуни Ради перед призначенням.

За його словами, це – не перша реформа, для якої давно настав час.

"Це не перша реформа, яка відкладалась роками до кращих часів, аж поки не настали гірші. І це – не перша реформа, яку доведеться втілювати в життя через політичну волю нашої команди… Маємо зробити так, щоб реформи не тонули в парламенті. Щоб вони ефективно ухвалювались і працювали на людей, державу, майбутнє країни", – розповів депутат.

Це, на його думку, означає зробити процедури прозорими та ефективними.

"Якщо ми будуємо з вами смарт-державу для нас і наших дітей, нам потрібен смарт-парламент для того, щоб будувати її швидше та ефективніше", – підсумував Корнієнко.

За призначення глави партії проголосувала абсолютна більшість "слуг народу" — 222. Так, утримався від голосування за Корнієнка Артем Дмитрук.

Підтримали монобільшість у питанні призначення віцеспікера:

  • 13 нардепів від групи "За майбутнє";
  • 17 – від "Довіри";
  • четверо – позафракційних.

Жодного голосу за Корнієнка не віддали "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська Солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

Нагадаємо, крісло першого віцеспікера звільнилося після того, як Руслан Стефанчук був обраний головою Верховної Ради замість звільненого напередодні Дмитра Разумкова.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua