• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Підполковнику ЗС РФ, який знущався з жителів Конотопа, повідомили про підозру

Окружна Конотопська прокуратура заочно повідомила про підозру коменданту Самарського гарнізону російських військ за порушення законів і звичаїв війни

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України, передає "ДС".

За даними слідства, підполковник ЗС РФ віддавав своїм підлеглим накази про жорстоке поводження з мирними жителями в Конотопі, розташованому на Сумщині.

Військовий разом зі своїми підлеглими незаконно перейшов кордон з Україною. 25 лютого на в'їзді до села В'язове російські військові на організованому ними блокпості зупинили автомобіль. Вони затримали водія та застосовували до нього фізичну силу. Потім його перевезли на сільськогосподарське підприємство.

Там підполковник наказав своїм солдатам розстріляти затриманого, щоб його залякати. Чоловіка змусили роздягнутися до спідньої білизни й тримали її протягом 4-5 годин з наручниками на руках поруч із чорними поліетиленовими мішками, в яких, ймовірно, були тіла загиблих. Водночас температура у приміщенні була близько 4 градусів, згодом чоловіка відпустили.

28 лютого військові РФ за аналогічною схемою затримали ще двох місцевих жителів, які розвозили хліб, їх утримували на тому самому підприємстві. Підполковник наказав підлеглим одягнути на них наручники та зав'язати очі. За його вказівкою чоловіки систематично були збройовим прикладом. Від них вимагали розповісти дані проукраїнських мешканців Конотопа, розташування ЗСУ у місті та місця зберігання зброї. Лише 2 березня року затриманих відпустили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua