• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Писарук вимагає повністю закрити справу Писарука-Бахматюка

Екс-заступник глави НБУ Писарук вітає закриття справи проти нього і Олега Бахматюка, але вважає справедливим, якщо справу закриють не тільки формально, а й по суті, беручи до уваги наявні у правоохоронців докази повної безпідставність звинувачень

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляють "Українські новини", у статті для видання "Новий час" Олександр Писарук зауважив, що "справу, попри всі юридичні та фактичні підстави для цього, було закрито не по суті, а з формальних причин, які, тим не менш, також є вагомими". "Нацбанк повинен був виконувати свою функцію забезпечення фінансової стабільності в країні та відстоювання інтересів вкладників та кредиторів і виконував її повністю в рамках закону і передбачених процедур, - пише банкір. - Зокрема, в процесі прийняття рішення про надання стабілізаційного кредиту VAB банку, незважаючи на те, що криза вимагає оперативності прийняття рішень, команда пройшла необхідні процедури і прийняла законне рішення, яке досі чинне і ніким не оскаржене ".

"Мої адвокати зібрали всі необхідні докази та вже досить давно подали їх у правоохоронні органи разом з клопотанням про закриття кримінальної справи відносно мене, - заявив Писарук. - Безпідставність та надуманість претензій з приводу прийнятого рішення була підтверджена професійними висновками, а також іншими зібраними стороною захисту документами. Закриття кримінальної справи проти мене - це логічне завершення всієї цієї історії. Абсурдність звинувачення була зрозуміла з самого початку активної фази цього кримінального провадження, а тому я впевнений, що є всі підстави для закриття справи стосовно мене як з формальних причин, так і у зв'язку з відсутністю будь-якого кримінального злочину в моїх діях. Очікую, що найближчим часом всі необхідні процесуальні дії будуть зроблені і з мене будуть остаточно зняті всі звинувачення ".

Справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито за нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. 5 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Касько, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про відновлення справи Писарука і Бахматюка.

    Реклама на dsnews.ua