• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Подарунки та премії: НАЗК склала протоколи на двох нардепів-"слуг" та чиновників

Національне агентство із запобігання корупції склало адміністративні протоколи щодо народних депутатів Анатолія Гунька та Олександра Гайди (обидва — фракція "Слуга народу"), а також місцевих посадових осіб у низці областей

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні відомства, повідомляє "ДС".

Так, щодо нардепа Анатолія Гунька НАЗК склало адміністративний протокол, оскільки він отримав у подарунок годинник марки "Breguet" вартістю понад $10 тис. від свого помічника.

НАЗК викрила нардепа Олександра Гайду у використанні посади в особистих інтересах. У зверненнях до мера Одеси Геннадія Труханова та Державної служби України з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів нардеп пропонував забезпечити перевірку закладу громадського харчування, в якому йому відмовили в розміщенні за столом через небажання продемонструвати COVID-сертифікат. Через відповідні перевірки робота закладу була паралізована на тиждень, що призвело до втрати прибутку.

Обидва порушення було скоєно до 24 лютого 2022 року.

Щодо міського голови Новограда-Волинського Житомирської області Миколи Боровця складено адмінпротокол у зв'язку з тим, що під час участі у виборах на посаду міського голови він отримував добровільні внески до свого виборчого фонду від фізичної особи, яку після своєї перемоги призначив до виконавчого комітету міськради. Більше того, Боровець його щомісяця преміював.

Щодо голови Уманської районної ради Черкаської області Віталія Олійника було складено адмінпротокол за те, що він одночасно з виконанням своїх повноважень протягом одного року був директором товариства з обмеженою відповідальністю.

Крім того, в. о. директора Центрального державного історичного архіву України Олену Полозову викрили у встановленні надбавки для власної доньки "за складність та напруженість у роботі", а також у її преміюванні (2 протоколи). Керівник ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський встановив надбавки та премії племіннику та племінниці, які є співробітниками очолюваного ним державного органу.

НАБУ також виписало адмінпротоколи щодо голів Фастівської районної ради Київської області Віктора Веремейчика, Могилів-Подільської районної ради Вінницької області Івана Телеватюка, Первомайської районної ради Миколаївської області Алєсі Порхун та Хмельницької районної ради Хмельницької області Олександра Черновича, які видавали розпорядження про виплату собі матеріальної допомоги.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua