• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Податковий комітет Ради усунувся від вирішення проблеми розподілу ПДФО в умовах війни, — ЗМІ

Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради усунувся від вирішення проблеми адекватного розподілу ПДФО в умовах повномасштабної війни

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в статті видання Телеграф, передає "ДС".

"Уряд схвалив і подав до Верховної Ради зміни до Бюджетного кодексу, за якими з 1 жовтня цього року і увесь 2024 рік ПДФО, що сплачується військовими, переходить від місцевих бюджетів у спецфонд державного бюджету для виробництва озброєння. Логічний крок, про який давно говорили експерти. Питання лише одне – чому такі важливі зміни не ініціює податковий комітет парламенту?", — йдеться в статті.

Закон України про оборону вказує на те, що Збройні сили фінансуються з Державного бюджету. Згідно з законодавством, 75% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) йде до місцевого бюджету і лише 25% до Державного. Відповідно, на видноті був фінансовий ресурс, який в умовах війни давно можна було перерозподілити на оборону та армію. Але замість цього депутати вирішили назбирати додаткові надходження через проєкти податку на процентні доходи банків (5%), підвищення фіскального навантаження на легальний гральний бізнес, заборону торгівлі сигаретами й алкоголем у duty free та навіть легалізації порно, йдеться в статті.

"Раніше як? Людина грає, робить ставку, отримує, скажімо, 5 тис. грн доходу, і з цієї суми сплачує податки. Ні, сказали наші податківці, і їх підтримав Гетманцев, це не так, все ви неправильно розумієте. Якщо ви внесли, припустимо, 10 тис грн, а дохід у вас лише 5 тис. грн, заплатити ви маєте все одно з 10 тис. грн. Якщо ви не виграли нічого, втратили, все одно треба заплатити податок з внесеної суми. Де логіка?", — питає експерт Борис Кушнірук.

    Реклама на dsnews.ua