• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Покинути Донбас, зберігши обличчя: Арестович заговорив про "золотий міст" для Росії

Реклама на dsnews.ua

Українська сторона в ТКГ дає Росії шанс залишити територію окупованого Донбасу і зберегти обличчя, але Кремль відмовляється робити це

Про це в інтерв'ю виданню Politeka повідомив спікер Тристоронньої контактної групи, радник голови Офісу президента Олексій Арестович, передає "ДС".

За його словами, рішення конфлікту на Донбасі залежить від Росії: "Ключ в голові у (президента Росії Володимира Путіна — "ДС") Путіна, в руках у Путіна, якщо можна так сказати".

"Той комплекс угод, і ті пропозиції, які ми пропонуємо, вони дають золотий міст Росії на відхід. Причому не просто відхід, а відхід зі збереженням особи, зняття санкцій за Донбас — це блискучий вихід для них, як я вважаю. Але вони на це не йдуть. Але не йдуть якось дуже цікаво — то йдуть, то не йдуть", — заявив Арестович.

Він додав, що є цікавим сам "факт переговорів і те, що вони перемовляються з нами за планом спільних дій для імплементації мінських і нормандських угод": "Вони показують, що вони не хочуть виходити з переговорного процесу, значить вони бачать сенс перебування там, а ось те, що вони реалізують те, що ми пропонуємо, дуже повільно, те, що пропонує Франція, Німеччина, ОБСЄ, пропонують посередники, це питання...".

"Іноді складається враження, що їм потрібен процес, а не результат, що вони чогось чекають. Іноді виникає питання, чому вони говорять одне під час відеоконференції, потім хапаються за телефони, червоніють і говорять зовсім інше через 5 хвилин. Або через 10 хвилин. перерви. Відчуття, що різні люди ними командують — горезвісні різні вежі Кремля. і ті, і ті хочуть грошей ... Ліберали хочуть грошей шляхом відновлення бізнес-зв'язків з Євросоюзом, зі світовою спільнотою, а силовики хочуть грошей, зароблених на війні", — зазначив Арестович.

За його словами, ці сторони "ніяк домовитися не можуть".

"Чому пропонували зустріч з Путіним на вищому рівні? Щоб він примирив ці вежі Кремля ... У результаті, сам Путін виступає від імені відразу двох веж", — зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Арестович також додав, що зараз у Києва немає підстав для переходу до умовного плану "Б", оскільки і план "А" діє: "нормандський" і "мінський" формати працюють — "по міліметру, дуже повільно, але вирішують частину питань".

Нагадаємо, раніше Арестович заявив, що перед ним стоїть завдання поліпшити комунікацію і інформувати громадськість швидше, ніж російська сторона.

    Реклама на dsnews.ua