• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Поліція відкрила кримінальне провадження через DDoS-атаки на держсайти України

15 лютого ряд державних банків та держустанов України зазнали масштабної DDoS-атаки, які вплинули на роботу сайтів. Поліція відкрила кримінальне провадження за цим фактом

Поліція відкрила кримінальне провадження;
Поліція відкрила кримінальне провадження;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья у повідомленні пресслужби Нацполіції, передає "ДС".

"Сьогодні, 15 лютого, зловмисники здійснили потужні DDOS-атаки на ряд інформаційних ресурсів України. За зверненням одного з державних банків кіберполіція почала перевірку", — пише пресцентр.

Правоохоронці зафіксовали перебої в роботі вебсервісів державних банків. Також атаки зазнали сайти Міністерства оборони та Збройних сил України.

За даним фактом Головне слідче Управлінням Нацполіції відкрило кримінальне провадження за статтями 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем) та 363-1 (умисне масове розповсюдження повідомлень електрозвязку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем) Кримінального кодексу України.

У відомстві зазначили, що станом на 19:30 роботу банківських вебресурсів відновлено. Робоча група з фахівців основних суб'єктів національної системи кібербезпеки вживає всіх необхідних заходів для протидії та локалізації кібератаки.

Нагадаємо, 15 лютого у роботі сайтів та застосунків державних банків "Приват24" та "Ощад 24/7" стався збій, який пов'язаний з DDoS-атакою. Крім того, не працює сайт Міністерства оборони України.

Також про потужну DDoS-атаку на портал державних послуг "Дія" повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua