• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Politico: Байден міг спізнитися на пресконференцію через твіт Зеленського про НАТО

Президент Володимир Зеленський потрапив у скандал через повідомлення у соцмережі Twitter про вступ України у НАТО

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі впливового американського видання Politico, передає "ДС".

Так, незадовго до того, як президент США Джо Байден почав свою пресконференцію в понеділок, Зеленський написав в Twitter, що НАТО погодилося з тим, що Україна може приєднатися до альянсу.

"Вітаю розуміння партнерами з країн НАТО всіх ризиків і викликів, з якими ми маємо справу. Лідери НАТО підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, а ПДЧ є невід’ємною складовою процесу набуття членства", – йшлося у його повідомленні.

Байден з нез’ясовних причин запізнився на дві години, і багато хто припускав, що причиною цього став твіт Зеленського.

Американські журналісти зазначають, що за два дні до запланованої зустрічі Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним 16 червня новина про вступ України в НАТО стала б сильним сигналом для Росії.

У Twitter зовнішньополітичні експерти і журналісти почали шукати відповіді на запитання, що означає заява України і що скаже Байден. Деякі почали припускати, що Путін скасує зустріч.

Коли президент США нарешті з’явився перед камерами, він сказав, що НАТО буде відстоювати "суверенітет і територіальну цілісність" України, але не згадав про приєднання країни до Альянсу.

"Швидко стало ясно, що Україна перебільшила те, що сталося, не вказавши, коли країна може бути прийнята", – пише видання.

НАТО лише підтвердило зобов’язання 2008 року, що колись Україна стане членом Альянсу, вказує Politico. Американський чиновник, знайомий з цим питанням, сказав журналістам, що наразі нічого не змінилося.

"Це дуже обережно сформульовано, щоб надати підтримку, не зобов’язуючись ні до чого, оскільки альянс не є єдиним щодо цього", — сказав він.

За словами чиновника із США, зокрема, Німеччина та Франція навряд чи підтримають шлях України до членства.

Водночас, Зеленський заявив журналістам у понеділок, що він очікує відповіді "так" чи "ні" від Байдена щодо того, чи буде Україна повноправним членом НАТО.

Але, відповідаючи на питання про вступ України до НАТО — хоча не конкретно про твіт — Байден сказав:

"Це залежить від того, чи виконають вони критерії. Справа у тому, що вони все ще мають викорінити корупцію. Вони мають виконати інші критерії для того, щоб отримати ПДЧ. І цьому не можна навчити. І це ще треба побачити. Тим часом ми будемо робити все можливе, щоб надати Україні можливість продовжувати протистояти російській фізичній агресії", — додав він.

Також Байден заявив, що питання вступу України до НАТО залежатиме не тільки від нього.

"І це буде залежати не тільки від мене, чи будемо ми робити висновок про те, що Україна може стати частиною НАТО, це буде залежати від альянсу і того, як вони голосуватимуть", — резюмував президент США.

Як писала "ДС", 7 червня відбулася розмова Джо Байдена і Володимира Зеленського. Президент США заявив про цілковиту підтримку євроатлантичної інтеграції України. Також лідери обговорили питання енергетичної безпеки.

Нагадаємо, повідомлення про телефонну бесіду президентів України і США Володимира Зеленського та Джо Байдена, оприлюднене на сайті глави держави, було відредаговано.

Спершу повідомлялося, що президент Сполучених Штатів "наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі плану дій щодо членства в Альянсі". Байден також підкреслив, що позиція України буде обовʼязково врахована при обговоренні стратегічних питань в НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня. Втім, пізніше текст повідомлення було виправлено — перше речення про членство в Альянсі прибрали, залишили тільки запевнення Байдена про урахування української позиції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua