• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський поміркував, хто стоїть за "чутками" про втрату безвізу

Реклама на dsnews.ua

На думку президента України Володимира Зеленського, чутки про скасування безвізового режиму з ЄС через рішення Верховної Ради щодо формування конкурсної комісії САП нібито поширює політик, який "досі вважає себе монархом України"

Про це Зеленський заявив під час спілкування зі ЗМІ на Івано-Франківщині, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Я в принципі не коментую заяви українських політиків щодо того, де немає їх повноважень. Вони не можуть нам ні надавати безвіз, ні відбирати його. Що стосується українських політиків. Я знаю, хто розповсюджує цю інформацію, мені відома ця політична партія, лідером якої є людина, котра досі вважає, що вона — монарх України, господар України, хоча у цієї людини було п’ять років відбудувати Україну, показати, що він може зробити для свого народу", — зауважив президент.

Крім того, Зеленський запевняє, що має нормальну комунікацію із західними партнерами й підтримує їхню вимогу щодо прозорості роботи конкурсної комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"У нас є нормальна комунікація із західними партнерами. Я розумію, що мається на увазі з приводу складу комісії по САП, я читав уважно те, що заявили західні партнери, те, що заявили представники тих чи інших посольств в України. Вони сказали, що хочуть подивитися, щоб комісія уважно працювала… і прозоро обирала професійного майбутнього керівника САП. Я поділяю їх думки, повністю їх підтримую, вважаю, що по-іншому не може бути", — сказав він.

Нагадаємо, раніше депутатка Європейського парламенту від Німеччини, член комітету ЄП із закордонних справ Віола фон Крамон заявила, що непрозора процедура відбору глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може призвести до втрати безвізового режиму України з Європейським Союзом.

У свою чергу,премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю, 18 вересня, заявив, що безвіз не скасують.

    Реклама на dsnews.ua