• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Половину "проїдають": Резніков поскаржився на бюджет армії

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що понад 70% видатків у бюджеті армії йдуть на утримання, яке "проїдають"

Олексій Резніков
Олексій Резніков / пресслужба КМДА
Реклама на dsnews.ua

Про це Резніков сказав в інтерв’ю виданню Міноборони "AрміяInform", передає "ДС".

"Цього року держава виділила Міноборони понад 133 млрд грн. І ще право на 15 млрд грн державних гарантій. Це — найбільший бюджет за 30 років. Найбільший! Але він все одно не вирішує головних завдань. Йдеться про хронічну проблему: понад 70 % бюджету — це видатки утримання, "проїдання". Переозброєння, бойова підготовка й розвиток фінансуються лише на 15-20 % від потреби. Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з держгарантіями — нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!", — зазначив Резніков.

При такому браку фінансування для закупівлі сучасного озброєння та амуніції, міністр наголосив, що українській армії конче потрібні сучасні системи ПВО і ПРО, безпілотних та ракетних технологіях.

Водночас міністр додав, що потрібно суттєво підвищувати витрати на соціальне забезпечення військовослужбовців.

За його словами, наразі більше 40 тисяч військовослужбовців "у черзі" на отримання квартири від держави. Дві третини наявного особистого складу, за даними Резнікова, не мають наміру підписувати другий контракт про військову службу.

До того ж, у Мінобороні є сотні недобудованої нерухомості, через які ще тривають суперечки в судах.

Крім того, він додав, що в бюджеті бракує 23 мільярди доларів, щоби сягнути витрат на армію на рівні 3% від ВВП .

Як писала "ДС", Резніков вважає, що Росії не перемогти у разі нового вторгнення в Україну, а російські військові повертатимуться на Батьківщину у трунах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua