• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Китайський "інвестор", який потрапив під санкції Зеленського, готує нові позови проти України

Власник китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Ван Цзін, щодо якого президентом Володимиром Зеленським були введені санкції, заявив про підготовку кількох судових позовів проти України

Реклама на dsnews.ua

Заява Ван Цзіна була поширена сьогодні і пов'язана з планами України щодо націоналізації ПАТ "Мотор Січ", повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми вже подали і готуємося подати ще ряд судових позовів як в Україні, в Китаї, так і на міжнародному рівні. Ми будемо рішуче захищати і охороняти законні права китайських інвесторів", — заявив Ван Цзін.

Власник китайської компанії вважає, що заяви представників української влади про плани націоналізації "Мотор Січ" є "неприпустимими".

Він також пригрозив, що будь-які виступи або дії української сторони, які завдають шкоди "китайським інвесторам", будуть використані в якості доказів або предмета судового розгляду та передані до відповідних судових та правоохоронних органів. За його словами, інвестори з КНР готові до контролю з боку громадськості та юридичних перевірок.

Як повідомляла "ДС", 4 березня глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що у Верховній Раді найближчим часом зареєструють законопроєкт про націоналізацію ПАТ "Мотор Січ".

Раніше, 29 січня, згідно з указом президента Володимира Зеленського Україна ввела санкції проти громадянина Китаю Ван Цзіна і пов'язаних з ним компаній Beijing Xinwei Technology Group Co. Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd (обидві — Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг).

Санкції до них передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України. Серед інших обмежень — запобігання виведення капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на покупки підприємств на Україні.

У переліку санкцій також заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, в яких підсанкційні особи володіють 10% і більше, і анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів або угод.

Нагадаємо також, що в кінці листопада 2020 року Антимонопольний комітет України втретє повернув без розгляду заявку компанії Skyrizon — "дочки" китайської Beijing Xinwei Technology Group — і DCH Олександра Ярославського на покупку контрольного пакету акцій ПАТ "Мотор Січ", що займається в тому числі і виробництвом двигунів.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua