• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Поправками Путіна в конституцію Росії займеться Венеціанська комісія

Реклама на dsnews.ua
Венеціанська комісія розгляне поправки до конституції Росії, що стосуються виконання державою рішень Європейського суду з прав людини

Відповідне питання включене до порядку денного 123-й пленарній сесії Комісії, яка буде проходити 18-19 червня у письмовій процедурі в умовах карантинних обмежень, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Венеціанська комісія проведе оцінку на відповідність європейським і міжнародним стандартам демократії, верховенства права і зобов'язань Росії перед Радою Європи закону РФ від 14 березня 2020 року "Про удосконалення врегулювання окремих питань організації та функціонування публічної влади".

Рада Європи направив у Венеціанську комісію запит на обробку експертизи за цим проектом конституційних змін 27 травня, реагуючи на звернення 128 російських юристів, політологів і правозахисників.

Зокрема, згідно з цими поправками пропонується відмовлятися від виконання рішень міжнародних судів, включаючи ЄСПЛ.

Нагадаємо,"Всенародне голосування" за запропонованими поправками до конституції пройде в Росії 1 липня 2020 року.

У той же час поправки передбачають обнулення президентських термінів Путіна, який за нинішньої конституції РФ не може висувати свою кандидатуру на президентських виборах після двох поспіль шестирічних періодів перебування на цій посаді.

    Реклама на dsnews.ua