• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Попри рішення суду: той самий прокурор втретє закрив справу "Роттердам+", — НАБУ

Керівник групи прокурорів у справі "Роттердам+" Віталій Пономаренко втретє закрив це провадження, хоча попередні його аналогічні дії скасовували прокурор вищого рівня і суд. НАБУ просить відсторонити його від справи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро у Facebook, передає "ДС".

У НАБУ заявили, що вкотре оскаржуватимуть це рішення. Там також звертатимуться до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової щодо заміни старшого групи прокурорів, який, як вважають в НАБУ, "вдається до будь-яких дій, аби запобігти скеруванню справи до Вищого антикорупційного суду". 

Бюро закликає генпрокурорку звернути увагу на заангажованість та необ’єктивність прокурора та замінити його. 

В НАБУ наголосили, що сукупність доказів у провадженні є достатньою для того, щоб саме суд визначив обґрунтованість звинувачень у завданні державним та громадським інтересам багатомільярдних збитків у зв’язку з прийняттям та застосуванням формули "Роттердам+". 

Відзначимо, що у середині березня НАБУ закликало генпрокурора Ірину Венедіктову замінити керівника групи прокурорів Віталія Пономаренка у справі "Роттердам+" як неефективного процесуального керівника. 

Як повідомляла "ДС", справу "Роттердам+" було закрито прокуратурою 28 серпня через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора. 24 вересня Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні скарги на рішення прокурора САП про закриття справи "Роттердам+".

Старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко заявив, що справа "Роттердам+" була закрита через недостатність доказів, зібраних детективами НАБУ.

Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі "Роттердам+" і скасував постанову прокуратури про закриття справи. Таке рішення суддя Олійник прийняла за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua