• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Порошенко скоротив соцвидатки і передав їх на місцевий рівень

Реклама на dsnews.ua
Метою закону є оптимізація соціальних витрат

Президент України Петро Порошенко підписав закон, передає обов'язки фінансування державних соціальних видатків на рівень місцевих бюджетів, що скорочує їх розмір, а також посилює контроль за їх одержувачами. Про це повідомили "ДС" в прес-службі парламенту.

Згідно з повідомленням, закон №3628 від 11 грудня 2015 року про внесення змін в деякі законодавчі акти щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики повернений до парламенту за підписом президента.

Нагадаємо, даний законопроект Рада прийняла за основу і в цілому 24 грудня 2015 року. Документ, зокрема, перекладає на місцеві бюджети фінансування широкого переліку виплат і пільг, які зараз виплачуються з держбюджету.

Також закон подовжує дію норми про невиплату пенсій працюючим депутатам, прокурорам, суддям та іншим високопоставленим чиновникам до кінця 2016 року, а максимальний розмір призначення нових пенсій встановлює на рівні 10 740 гривень.

Крім того, документ вносить зміни в закон "Про банки і банківську діяльність" щодо того, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб розкривається банками Міністерству фінансів за його письмовим запитом під час бюджетного процесу з метою проведення верифікації та перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Читайте також:

При цьому закон урізує соціальні витрати бюджету. Наприклад, змінює порядок безкоштовного харчування дітей в школах. Дітей-інвалідів будуть безкоштовно годувати лише в 1-4 класах замість усього періоду навчання. Також в 1-4 класах безкоштовне харчування, яке до сьогоднішнього дня надавалося всім дітям, передбачено лише для дітей з малозабезпечених сімей.

    Реклама на dsnews.ua