• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Порошенко закликав до жорстких санкцій проти Росії та посилення присутності союзників в Україні

Підписаний 15 листопада указ Володимира Путіна про так звану гуманітарну підтримку окупованим Росією окремим районам Донецької та Луганської областей є "знущанням і ляпасом в обличчя" всіх тих, хто щиро шукав мирного врегулювання

Петро Порошенко
Петро Порошенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, передає "ДС".

Політик вважає це викликом для України і всього колективного Заходу.

"Путінський режим не знає меж", – зазначає Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Цілком очевидно, що Путін на цьому зупинятися не збирається. Білоруськими маневрами він відволікає увагу. Непродовженням мандату спостережної місії ОБСЄ на двох російських прикордонних пунктах і через блокування СММ ОБСЄ він прагне позбутися зайвих очей. Концентрацією своїх військ на українському напрямі він погрожує не лише Україні. Він окреслює нові червоні лінії для Заходу: якщо раніше це стосувалося членства України в НАТО, то сьогодні вже залучення НАТО в Україну", — зауважує п’ятий Президент.

На його переконання, своїм указом Путін фіксує нові межі російської гібридної агресії.

"Кремль прискорює сценарій повзучої анексії окупованих територій Донбасу. Нахабно показує, що йому не потрібне мирне врегулювання – лише повна капітуляція України і Заходу", — зазначає Порошенко.

Відповідь світу має бути адекватною наявним викликам, вважає лідер "Європейської Солідарності".

"Саме час для посиленої міжнародної присутності і в Україні наших союзників. Саме час для збільшення ціни за російську зухвалість новими санкціями. Саме в цьому контексті щиро вітаю рішучість позиції Берліна та Парижа, які чітко попередили Москву про "серйозні наслідки", у разі нових спроб підірвати територіальну цілісність України. Очікую, що цей приклад продовжать інші наші партнери. Саме час для зупинки сертифікації "Північного потоку-2". Важливо, що й Україну долучили до цього процесу", – констатує Порошенко.

"Маємо вимагати не лише скасування цього указу, але й повернення захоплених Росією підприємств, відміни російської рублевої зони, скасування рішень про паспортизацію", – закликає п’ятий Президент.

Він також наголосив, що під гуманітарною риторикою "стирчать вуха повзучого економічного аншлюсу українського Донбасу".

"Поки влада зволікала з визнанням попереджень партнерів про російські маневри на кордоні, Москва все глибше запускає свої щупальця в український суверенітет", – застерігає Петро Порошенко.

"Путін сам не зупиниться. Зупинити його маємо ми, скоординовано та разом з проукраїнською міжнародною коаліцією!" — резюмує політик.

Як писала "ДС", спецслужби західних країн мають дані про "високу ймовірність" спроб Росії дестабілізувати ситуацію в Україні найближчої зими, у тому числі й шляхом військового вторгнення вже цієї зими.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua