• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Порошенко замовив слово за Зеленського перед Байденом

П'ятий президент Петро Порошенко передав листа голові Білого дому Джо Байдена, в якому міститься прохання провести зустріч з Володимиром Зеленським до переговорів з російським лідером Володимиром Путіним

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило джерело в дипломатичних колах, передає "ДС" з посиланням на "Главком".

Порошенко передав листа через держсекретаря США Ентоні Блінкена ще 6 травня в Києві.

Лист складається з 10 пунктів. На початку листа зазначається, що в нинішній ситуації надзвичайно важливо поглибити діалог американського і українського лідерів. І що візит президента України до Вашингтона необхідний якомога швидше, враховуючи той факт, що біля кордонів України стягнуті російські війська.

За словами джерела, який бачив копію листа, Петро Порошенко також згадав важливість перспектив членства України в ЄС і НАТО. На його думку, це стане стримуючим фактором проти російської агресії і сильним стимулом для України.

Ще один з пунктів стосувався важливості посилення Сполученими Штатами військової допомоги, в тому числі шляхом узгоджених дій з союзниками України.

Також Порошенко попросив, щоб США допомогли українській владі позбутися російських агентів впливу на державних посадах, а також мінімізувати російські економічні важелі тиску на Україну.

Як повідомляла "ДС" 6 травня Петро Порошенко зустрівся з державним секретарем США Ентоні Блінкеном і його заступником з політичних питань Вікторією Нуланд.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua