• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Посла Угорщини в Україні викликали в МЗС через оборудки з росіянами

Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні газового контракту Будапешта з російським "Газпромом"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"МЗС України аналогічно запрошує посла Угорщини в Києві, щоб донести нашу принципову позицію. Українська сторона вдасться до рішучих заходів для захисту національних інтересів", — заявив Ніколенко в коментарі.

За його словами, Україна буде наполягати на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також що угода з транспортування газу в обхід України підриває національну безпеку країни та енергетичну безпеку Європи.

Як повідомляла "ДС", Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Угорщина зробила недружній крок, виключивши український газопровід зі схеми поставок газу з Росії, тому відповідь України буде рівнозначним.

МЗС Угорщини викликав для пояснень посла України через реакцію офіційного Києва.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua