• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Посол Німеччини не впевнена, що судова реформа завершиться до кінця каденції Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Судова реформа є найнеобхіднішою для України, проте вона не здійснюється, вважає посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен

Таку думу вона висловила в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"На що я дійсно хочу звернути увагу, так це судова реформа. Разом з реформою децентралізації, місцевого самоврядування, це, як на мене, найважливіша в Україні реформа, яка ще навіть майже не була розпочата. Є Верховний суд, і це добре, але він не може функціонувати окремо в системі, яка не функціонує", — сказала посол.

Фельдгузен зауважила, що законопроект №3711 "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного суду та органів суддівського врядування" сам по собі не є реформою.

"Це спроба вилікувати щось через вирок Конституційного суду, щоб врешті-решт мати Вищу кваліфікаційну комісію суддів та заповнити 2 тисячі вакансій суддів. Але треба зробити набагато більше. Голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін та інші діячі мають ідеї, як можна це розпочати", — пояснила вона.

На переконання посла, очевидно, що зміни до Конституції вже не розглядатиме чинний склад Верховної Ради, оскільки не буде конституційної більшості, яка проголосувала б за них.

"Вища рада правосуддя — це конституційний орган, і це одна з проблем. Тобто змінити Конституцію — це вже неможливо. Проте мені здається, що вони почали думати, що можна зробити зусібіч, щоб ця система функціонувала краще і щоб у людей почала зʼявлятися довіра. Адже іншою проблемою є те, що ніхто не має довіри до судової системи: ні населення, ні, до речі, політичні лідери", — каже Анка Фельдгузен.

Посол Німеччини наголосила, що президент України має підтримати проведення судової реформи, навіть якщо вона не завершиться до кінця його президентського терміну.

"Я би дуже хотіла, щоб ми всі, разом із міжнародними донорами, працювали, щоб врешті-решт ця реформа відбулася. Хоча мені здається, що до кінця каденції президента України Володимира Зеленського вона не завершиться. Однак президент сам повинен стояти за реформою та сказати: "Судова реформа — це наша мета", навіть якщо вона не закінчиться до терміну його президентства. Без політичної волі з самого верху вона навіть не може початися. Зараз я багато з усіма говорю про це", — сказала вона.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що оновлення Конституційного суду допоможе повернути довіру українців до судової системи.

    Реклама на dsnews.ua