• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Посол Німеччини запропонувала "боротися за серця та думки" мешканців окупованої частини Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен відзначає важливість боротьби за симпатії людей, що проживають на окупованих Росією територіях Криму і Донбасу, та розвиток контактів, зокрема торгівлі

Про це Фельдгузен розповіла в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Щодо питання торгівлі, поки що існує блокада. Згідно з рішенням українського уряду, не можна торгувати з окупованими територіями. Я розумію це, тому що знаю, скільки людей загинуло, захищаючи Україну. Не можна вирішувати щось без думки про тих, хто втратив родичів. Але в довгостроковому плані краще, напевно, боротися за серця та думки людей, які живуть на окупованих територіях, а це краще втілити, якщо є більше контактів, у тому числі через торгівлю, перетин лінії розмежування. Зараз цього майже не існує. На мою думку, це навіть є причиною, чому взагалі багато речей так повільно просувається", — сказала посол.

Фельдгузен зазначила, що ідея створення вільної економічної зони на Донбасі — це поки що тема для обговорення.

"Я теж говорю з українськими політиками про цю ідею, деталей щодо неї так і немає. У понеділок у мене була одна зустріч, і стало більш ясно, що це буде не одна велика зона, а кластери різних галузей економіки через наявні там умови", — додала дипломат.

Анка Фельдгузен зауважила, що вважає хорошою ідею дати можливість людям з непідконтрольних територій працювати в компаніях, які відкриють бізнес у вільній економічній зоні, якщо вони розташовані досить близько. Проте, за її словами, це буде можливо, лише якщо режим тиші триває і є стійким.

"Як на мене, ідея щось зробити, щоб і люди з непідконтрольних територій мали там робочі місця, гарна. Проте все залежить від припинення вогню. Без цього люди, напевно, просто бояться переходити лінію розмежування. Ця вільна економічна зона чи кластери зі спеціальними умовами для бізнесу стануть можливими, тільки якщо режим тиші триває і є стійким, надійним. Інакше бізнес туди не прийде", — вважає Фельдгузен.

Посол також зазначила, що говорити про міжнародні інвестиції у вільну економічну зону на Донбасі можна буде після того, як там функціонуватимуть українські малі та середні підприємства.

"Я думаю, що поки що йдеться про українські малі і середні підприємства, які існували на Донбасі і раніше та знають, чому вони хочуть повернутися. Якщо вони функціонуватимуть, ми зможемо говорити про міжнародні інвестиції", — пояснила вона.

Як писала "ДС", 30 жовтня Тристороння контактна група домовилися повернутисяприпинення вогню на Донбасі після загострення ситуації.

    Реклама на dsnews.ua