• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Поставки вугілля з ОРДЛО: правоохоронці оголосили підозру у сприянні тероризму ексголові Міненерго Демчишину

Колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину оголошено про підозру у сприянні терористичній групі чи терористичній організації через закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу

Володимир Демчишин
Володимир Демчишин / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Підозра оголошена за статтею ст. 258-3 Кримінального кодексу України ‒ сприяння терористичній групі чи терористичній організації.

"Слідством встановлено, що посадовець упродовж грудня 2014 — лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій "ЛДНР". Крім цього, міністр, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з представниками "ЛДНР". Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн", — йдеться в повідомленні.

В СБУ додали, що в результаті протиправних дій міністра у розпорядження терористів надійшло понад 200 млн грн. Це, повідомили правоохоронці, призвело до закріплення та подальшого становлення так званих "урядів" терористичних організацій "ЛДНР" на тимчасово окупованих територіях. Більше того, заявили у СБУ, це призвело до зменшення фінансового навантаження країни-агресора щодо матеріального забезпечення "Л/ДНР".

Співробітники Служби не називають прізвище чиновника, однак у цей період посаду міністра енергетики обіймав Володимир Демчишин.

"Вручення даної підозри – це частина системної роботи СБУ із викриття посадових осіб, які зрадили державним інтересам України на фоні гібридної агресії РФ. Нагадаємо, що раніше підозру у державній зраді отримали чинний депутат Верховної Ради та один із підприємців", — підсумували в СБУ. 

Крім того, про обставини справи, у якій фігурує Демчишин, розповіли і в Офісі генпрокурора.

"Міністр достовірно знав про існування дефіциту вугілля для забезпечення діяльності державних енергогенеруючих підприємств України, обумовленого зривом поставок вугілля з ПАР та блокуванням поставок вугілля з Російської Федерації. Також він усвідомлював їх причини – примушування України до придбання вугілля у представників "Л/ДНР" і розумів, що це є сприянням економічному розвитку і діяльності терористичних організацій "Л/ДНР", — зазначили в Офісі.

Там додали, що на окупованій території були підібрані два вугледобувних підприємства ДП "Шахта імені К.І. Кісельова" та ДП "Луганськвугілля", "які перебували під повним контролем незаконних збройних формувань, а одне з них взагалі не працювало…".

"ПАТ "Центренерго" за вказівкою колишнього міністра уклало договори на поставку вугілля з контрольованими бойовиками підприємствами, що стало підставою для перерахування, обготівкування та розподілення на користь терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" більше 200 млн грн", — повідомили правоохоронці.

Нагадаємо, 8 жовтня, нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку у справі про закупівлю вугілля в ОРДЛО вручили нову підозру в державній зраді та сприянні тероризму. 

Баканов, крім того, пообіцяв нові підозри "цікавим прізвищам".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua