• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Втрати 2 млрд грн щомісяця: СБУ викрила податкову схему

Реклама на dsnews.ua
Служба безпеки спільно з Офісом генпрокурора та Державною податковою службою провела спецоперацію і викрила злочинну схему формування сум податкових кредитів по ПДВ для суб'єктів господарювання

Про це йдеться в повідомленні прес-центру Служби безпеки України, передає "ДС".

За версією слідства, в період свого існування в 2019-2020 роки ця схема завдала шкоду державі на суму понад 2 млрд грн щомісяця. Досудове розслідування встановило, що в схемі були задіяні посадові особи Державної фіскальної служби (після реорганізації - ДПС), її регіональні підрозділи і транзитно-конвертаційні групи. Загалом - майже 400 суб'єктів господарської діяльності.

Незаконне формування сум податкових кредитів по ПДВ відбувалося, в тому числі, через несанкціонованого втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. Це втручання спотворило процеси обробки інформації. В результаті - держбюджету було завдано збитків в особливо великих розмірах.

В ході розслідування було проведено понад 120 обшуків, вилучено документи, комп'ютерна техніка, флешки і друку близько 60 підприємств, які були задіяні в схемі, а також 1,5 млн грн готівкою. На банківські рахунки цих підприємств накладено арешт на суму понад 100 млн грн. Крім того, заблоковано кошти на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на загальну суму 587 млн грн.

Зараз у кримінальному провадженні оголошено підозру особі, яка здійснила незаконне втручання в роботу інформаційно-технічних систем, а також засновнику трьох підприємств, які були задіяні в схемі. Сума збитків, завданих державі з використанням даних підприємств, складає 100 млн грн.

Як повідомляла "ДС", НАБУ розслідує 21 кримінальне провадження за фактами корупції, пов'язаної з діяльністю "Укрзалізниці". Орієнтовний обсяг збитків сягає 1,1 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua