• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ДБР хоче витратити на слідство проти Порошенка ще 15 млн грн, - адвокат

Реклама на dsnews.ua

У Печерський районний суд Києва надійшло клопотання про продовження строків досудового розслідування стосовно п'ятого президента Петра Порошенка ще на 3 місяці - до 10 жовтня

Про це розповів адвокат лідера "Євросолідарності" Ілля Новіков, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Нам вчора ж анонсували намір слідства продовжувати вести розслідування. У Печерський суд вже надійшов документ про те, що слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня, тобто ще на три місяці, оскільки необхідно провести такі слідчі дії і далі додається список", - сказав Новіков.

За його словами, слідство просить виконати ухвалу Печерського суду про доступ до документів, провести огляд носія інформації, отримати ухвалу Печерського суду про тимчасовий доступ до даних Рахункової палати, встановити повний перелік осіб, яким може бути щось відомо про обставини призначення Семочка і дії Божка (ексголова СЗР Єгор Божко) у зв'язку з цим, провести допит Порошенка, провести спільний допит Порошенка і Божка, отримати дані комп'ютерно-технічної експертизи, розсекретити документи, виконати інші процесуальні дії.

"Це має вимір в годинах, в днях і місяцях - вони просять три місяці термін, - і це має вимір в грошах. Реально, зараз ДБР просить Печерський суд дозволити їм витратити близько 15 млн грн на те, щоб продовжувати займатися розслідуванням справи про те, як Порошенко призначив Семочка. Я нагадую, що у цій справі практично відсутній спір про факти: мова йде про підписання президентом указу", - підкреслив адвокат.

Він повідомив, що в суді в четвер адвокати надали копію відповіді Рахункової палати, "який вибиває єдиний грунт з-під ніг у слідства".

"Тим не менш ДБР не вистачає часу, не вистачає грошей, зараз мова йде про те, щоб продовжувати займатися цією справою і продовжувати випускати відео про те, що Порошенко до них не йде або йде, але не так. Вони хочуть зараз 15 млн грн мінімум, це якщо вони будуть працювати тими ж приблизно складами слідчих груп в тому ж приблизно графіку, ніщо їм не заважає розвернутися на більш широку ногу", - додав Новіков.

Як повідомляла "ДС", 1 липня Печерський райсуд Києва відновив засідання по обранню запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Представники прокуратури просять застосувати до Порошенка запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.Суд відмовив адвокатам п'ятого президента у відводі групи прокурорів і генпрокурора Ірини Венедиктової.

Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Порошенку перенесено на 8 липня.

    Реклама на dsnews.ua