• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Потребу в мобілізації українців вдалося "суттєво зменшити", — Сирський

Нещодавній аудит у Збройних силах дозволив вивільнити "тисячі військових", які не беруть участі у бойових діях, і спрямувати їх до бойових частин

Олександр Сирський
Олександр Сирський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Пр оце заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю "Укрінформу", передає "ДС".

"Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра (президент Володимир Зеленський заявляв, що Генштаб просив додатково мобілізувати до 500 тис. людей — ред.) була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців", — сказав він.

Сирський зазначив, що командування наразі переглядає чисельність певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.

"Це дало нам змогу вивільнити тисячі військових і спрямувати їх до бойових частин", — зазначив головнокомандувач.

За його словами, треба зважати, "що люди — не роботи": вони виснажуються фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій, і потребують відновленні і відпочинку.

"У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи. Та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників — це війна на виснаження, війна логістики. Тож значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого. Ці люди роблять свій внесок у ефективність бойових дій", — додав він.

Як писала "ДС", у Міністерстві оборони опублікували основні норми законопроєкту № 10449 про мобілізацію та військову підготовку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua