• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

З'явилася реакція МЗС України на візит Путіна до окупованого Криму

Міністерство закордонних справ України вважає, що візит президента Росії Володимира Путіна до окупованого Криму порушує зобов'язання, які взяв на себе Кремль

МЗС України
МЗС України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МЗС, передає "ДС".

Як наголосили у міністерстві, поїздка Путіна до Криму відбувається всупереч неодноразовим застереженням України.

"Розглядаємо цей візит, як і інші неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованого Кримського півострова, як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генеральної асамблеї ООН, зобов’язань Росії за договорами, сторонами яких є Україна та РФ", — йдеться в заяві.

МЗС закликає Росію повернутися до виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань та продемонструвати справжню турботу про мешканців Криму.

"Припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема політичні репресії, викрадення і вбивства, звільнити незаконно утримуваних за ґратами українців та зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні російсько-українського збройного конфлікту задля відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах", — зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, у четвер, 4 листопада, президент РФ Володимир Путін відвідав окупований Крим з метою взяти участь "у святкових заходах у Севастополі з нагоди Дня народної єдності".

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що заплановане на 4 листопада прибуття в окупований Росією Крим президента РФ Володимира Путіна є грубим порушенням міжнародного права.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua