• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. РЛС "Фенікс" стане "новими очима" для українських ЗРК

Крім того: в Україні одночасно розробляють 25 зразків нового озброєння і техніки, у "Нептуна" з'явиться корабельна версія, а навчальна система Lasertag допоможе нашим бійцям вдосконалити свої вміння та навички

РЛС "Фенікс"
РЛС "Фенікс" / Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

Українські ЗРК отримали "нові очі" — РЛС "Фенікс" успішно пройшла випробування

Оглядова РЛС бойового режиму 80К6КС1 "Фенікс" від запорізького КП "НВК "Іскра" успішно пройшла державні випробування. Про це повідомляє Defense Express.

Відзначається, що це одна з найважливіших розробок для поновлення протиповітряної оборони України — 80К6КС1 "Фенікс" спеціально призначений для видачі цілевказівки зенітним ракетним комплексам і роботи в складі дивізіонів.

"Фенікс" виконаний на базі причепа, на якому розміщені радар, апаратний і командний відсіки. РЛС сумісна з усіма наявними ЗРК Збройних сил України, а також працює в складі автоматизованих систем управління, або в якості інформаційної ланки в підрозділах Повітряних сил України. "Фенікс" успішно пройшов державні випробування в складі ЗРК середньої дальності. У найближчі терміни очікується підписання наказу міністра оборони України про прийняття 80К6КС1 на озброєння.

"Фенікс" — оглядова 3D РЛС бойового режиму, що дозволяє ефективно виявляти і відстежувати всі типи повітряних цілей: малопомітні винищувачі і малорозмірні БПЛА, маловисотні цілі на кшталт крилатих ракет, балістичні цілі і т. д. і передавати цілевказівки на засоби ураження.

Як розповів конструктор оглядових радарів НПК "Іскра" Дмитро Семенов, у цьому радарі використовували твердотільний передавальний пристрій замість клістрона. Також у ньому використанні технології цифрових антенних решіток. Це сучасні перспективні технології, які не так давно почали впроваджувати на новітніх РЛС від провідних західних виробників .

Ще однією особливістю "Феніксу" є цифрова обробка всієї інформації і використання наших найсучасніших алгоритмів. Це дозволяє на порядки підвищити стійкість роботи в умовах радіоелектронної боротьби. Крім того, "Фенікс" розгортається в бойове положення за лічені хвилини.

Реклама на dsnews.ua

В Україні розробляється 25 новітніх зразків озброєння

Владислав Шостак
Владислав Шостак / armyinform.com.ua

Майже 60% коштів державного оборонного замовлення направляється на закупівлю зразків озброєння і військової техніки, 5% — на розробку новітніх зразків, таких розробок зараз налічується 25. Про це на брифінгу в "Укрінформі" повідомив в. о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міністерства оборони Владислав Шостак.

Він уточнив, що створення новітніх зразків озброєння, начебто ракетних комплексів "Вільха", "Нептун", САУ "Богдана", тривають протягом декількох років. За словами Шостака, в процесі створення нових зразків у кооперації задіяні різні підприємства оборонно-промислового комплексу країни.

Як раніше повідомляла "ДС", у рамках проєкту "Вільха" розробляють ракети з дальністю стрільби понад 200 км, а САУ "Богдана" проходила вогневі випробування.

Ракетний комплекс "Нептун" незабаром отримає свою корабельну версію

РК "Нептун"
РК "Нептун"/"Укроборонпром"

Міноборони України замовило розробку корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ "Нептун" для надводних кораблів ВМС ЗС України. Про це повідомляє "Мілітарний". Зараз проходять дослідно-конструкторські роботи по цій темі. На фінансування розробки корабельної версії ракети "Нептун", а також інші ДКР, передбачено 5% обсягу фінансування державного оборонного замовлення на 2021 р. із загальної суми в 22,5 млрд грн.

Видання нагадує, що в грудні минулого року Міністерство оборони і Київське державне КБ "Луч" підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети "Нептун". Перспективними носіями нової ракетної зброї називають фронтові бомбардувальники Су-24М.

Зараз "Нептун" — комплекс крилатих ракет наземного базування, призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, що діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, берегових радіоконтрастних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій і радіоелектронній протидії супротивника.

У кінці 2020 р. Міністерство оборони уклало контракт на виробництво першого серійного дивізіону комплексу. Як раніше зазначав міністр оборони Андрій Таран, перші дослідні зразки дозволять розпочати практичну підготовку бойових обслуг "Нептуна", які в подальшому будуть нести бойові чергування і обслуговувати серійний ракетний комплекс 360МЦ у складі бойових військових частин.

Українські військові будуть тренуватися завдяки Lasertag

Система Lasertag
Система Lasertag

Для тренування особового складу військових частин оперативного командування "Північ" придбали повний комплект вітчизняної системи Lasertag. Про це повідомляє портал Ukrainian military pages.

Повний комплект обладнання, що дозволяє забезпечити два взводи — персональні набори для військовослужбовців, озброєння бронетехніки, імітатори вибухових пристроїв, артилерійських знарядь — коштував майже 20 млн грн. Спорядження — мобільне, тому є можливість переміщати його на різні полігони.

Використання Lasertag під час заходів бойової підготовки дозволяє вдосконалити навички володіння зброєю у військовослужбовців, які перебувають на полі бою. В рамках одного сценарію навчання одночасно можуть взаємодіяти стрілки, снайпери, танкісти, артилерійські та мінометні розрахунки, військові інженери, стрілки-зенітники та інші. Для більш повного занурення в сценарій навчального бою і підвищення ефективності тренувального процесу можуть також додаватися лазерні тренажери. Персональна статистика кожного бійця фіксується і відображається в програмному забезпеченні. За показниками можна простежити в режимі реального часу або проаналізувати ефективність після закінчення навчання. Відображається інформація про кількість зроблених пострілів, влучень у противника, переміщення бійців та інші параметри, які були налаштовані під окрему бойову задачу.

"Сапфір-С" зможе одночасно виконувати кілька завдань

"Сапфір-С"
Головна частина комплексу "Сапфір-С" від "Радіонікс"

Компанія "Радіонікс" представила унікальний комплекс "Сапфір-С", що може одночасно використовуватися в кількох напрямах: як експериментальний стенд для відпрацювання взаємодії бортового обладнання винищувача МіГ-29 і нових засобів ураження, що створюються в Україні (авіаційних ракет класу "повітря-повітря" і "повітря-земля"); як можливість протидії зарубіжним або новітнім вітчизняним засобам РЕБ; як повноцінний наземний тренажер для навчання пілотів-винищувачів Збройних сил України.

Як зазначає Defense Express, в описі виробу відзначається, що "Сапфір-С" призначений для імітації роботи радіолокаційного прицільного комплексу (РЛПК) літака МіГ-29 і може бути використаний в якості елемента вимірювального комплексу полігону для забезпечення проведення випробувань авіаційної техніки і навчання льотного складу елементів протидії літакам-винищувачам.

За словами розробників, незважаючи на своє "наземне" положення, РЛС винищувача повністю функціональна — виявляє повітряні цілі, захоплює, супроводжує, що дозволяє відпрацьовувати на цьому комплексі дії льотчиків-винищувачів з підготовки та пуску протирадіолокаційних ракет.

    Реклама на dsnews.ua