• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні з'явиться новий ударний безпілотник RAM ІІ

Крім того: ЗСУ незабаром отримають нову РЛС, а вітчизняні конструктори запропонували ефективно захищати військово-транспортні літаки і презентують надсучасний бойової дрон

Ударний баражуючий безпілотний апарат RAM II
Ударний баражуючий безпілотний апарат RAM II
Реклама на dsnews.ua

"Українська бронетехніка" розробила новий ударний БАК

Конструкторсько-виробниче підприємство "Українська бронетехніка" під час виставки "Зброя і безпека-2021" продемонструє новий розвідувально-ударний безпілотний авіаційний комплекс (БАК) RAM II на базі бронеавтомобіля "Новатор". Про це повідомляє ІА "ОПК".

RAM II — високоточний ударний баражуючий безпілотний авіаційний комплекс. Безпілотник призначений для нанесення точних і ефективних ударів по ворожих силах і мінімізації супутнього збитку при використанні в міській місцевості. Бойовий радіус такого безпілотника до 30 км, а крейсерська швидкість становить 70 км/год. Крім того, Full HD камера безпілотника обладнана десятикратним зумом. На підготовку до польоту такого бойового дрона необхідно близько 10 хвилин. Його бойова частина важить 3 кг, а максимальна підйомна вага безпілотника 8–10 кг.

Система стеження дозволяє оператору використовувати підвіс з камерою для вибору статичних і рухомих цілей в полі зору камери, використовуючи комп'ютерну мишу. Для подальшої обробки є функція збереження скриншотів і відеофрагментів. На борту безпілотного авіаційного комплексу встановлено мінікомп'ютер для реалізації алгоритмів комп'ютерного зору в режимі реального часу.

Бронеавтомобіль "Новатор" в якості транспортної машини ударного БПЛА RAM II
Бронеавтомобіль "Новатор" в якості транспортної машини ударного БПЛА RAM II/"Українська бронетехніка"

Для запобігання помилок, викликаних людським фактором, при проведенні операцій безпілотний авіаційний комплекс має максимальну кількість автоматичних функцій. Він може відстежувати цілі, визначати координати. Крім того, БАК здатний діяти в складі рою і виявляти ворожі сигнали.

БАК RAM II містить цілий список навігаційних систем і оснащений великою кількістю сенсорів, які забезпечують надання точної інформації про розміщення комплексу, його швидкість, висоту і координати цілі в режимі реального часу. А завдяки електричному мотору в силовій установці БАК RAM II має низьку шумову помітність.

Реклама на dsnews.ua

У позаштатних ситуаціях оператор може вибрати безпечне повернення додому, баражування і очікування команди. Для збереження БАК передбачений парашутний метод посадки.

Як повідомляла "ДС", в березні для потреб Національної гвардії України були передані 10 спеціалізованих автомобілів "Новатор".

Наші і болгарські зброярі планують спільно виготовляти міни калібру 160

Завод "Маяк" у партнерстві з болгарською Arsenal JSCo планує розробити і почати серійне виробництво мін калібру 160. Про це повідомляє Defense Express. Подібні міни можуть бути застосовані в радянських мінометах М-160, певні запаси яких є як в Україні, так і в країнах Східної Європи. Крім того, існують плани з модернізації мінометів такого калібру.

Радянський міномет М-160 калібру 160 мм
Радянський міномет М-160 калібру 160 мм

За словами представників українського підприємства, проєкт "Міномет М-160 і боєприпаси" зараз вже почав реалізовуватися, оскільки ряд європейських країн висловив зацікавленість в розробці мінометних мін для мінометів М-160 з використанням пороху, детонаторів, капсулів і вибухових речовин виробництва європейських заводів.

Нещодавно були проведені попередні переговори з представниками болгарського виробника Arsenal JSCo щодо поставок детонаторів, порохів, капсулів і вибухових речовин в рамках проєкту "Міномет М-160 і боєприпаси".

Як раніше повідомлялося, завод "Маяк" починає практичні тести оновленого варіанта великокаліберного кулемета. Він буде не тільки спроєктований за західними стандартами, але й отримає розроблену на підприємстві систему, що дозволяє значно поліпшити купчастість і влучність стрільби.

В Україні представлять військовий безпілотник ACE ONE

Як повідомляє "Укрінформ", в рамках виставки "Зброя і безпека-2021" відбудеться презентація українського надсучасного бойового дрона ACE ONE, аналогів якому немає у світі. Розробником літака є Міжнародна українська компанія ACE.

БПЛА "Сокіл-300". На виставці "Зброя і безпека" представлять унікальний БПЛА ACE ONE
БПЛА "Сокіл-300". На виставці "Зброя і безпека" представлять унікальний БПЛА ACE ONE

Як раніше повідомлялося, на озброєння Збройних сил України прийнято безпілотний розвідувальний літальний апарат "Лелека-100", який може виконувати завдання в будь-який час доби і в умовах підвищеної хмарності і дощу. А ДП "Антонов" створює оперативно-тактичний ударно-розвідувальний дрон "Горлиця-2" — аналог турецького Bayraktar TB2.

Вітчизняні конструктори запропонували ефективно захищати військово-транспортні літаки

У НПФ "Адрон" створили ефективне рішення для захисту літаків військово-транспортної авіації від ворожих керованих ракет з інфрачервоними системами самонаведення. Як повідомляє Defense Express, комплекс захисту турбогвинтових літаків від науково-виробничої фірми "Адрон" пройшов успішні державні випробування на полігоні Широкий Лан.

У НПФ "Адрон" створили ефективне рішення для захисту літаків військово-транспортної авіації від ворожих керованих ракет/скриншот
У НПФ "Адрон" створили ефективне рішення для захисту літаків військово-транспортної авіації від ворожих керованих ракет/скриншот

У комплекс захисту входять комбіновані пристрої викиду помилкових теплових цілей (ПТЦ) "Адрос" КУВ 26-50 і станція оптико-електронного придушення (СОЕП) "Адрос" КТ-03У, встановлені в спеціальних контейнерах. Літак типу Ан-26 може нести чотири таких контейнери, кожен з них вміщає 80 ПТЦ калібру 26 мм та 40 ПТЦ калібру 50 мм.

У компанії зазначають, що завдяки науково-технологічному потенціалу, закладеному в системи викиду ПТЦ, їх можна використовувати і для ефективного захисту літаків Ан-32 і Ан-178.

РЛС "Фенікс" пройшла успішні випробування і готується до серійного виробництва

Перспективна розробка фахівців КП "НВК "Іскра" — радіолокаційна станція 80К6КС1 "Фенікс" — успішно пройшла державні випробування. Як повідомляють в "Укроборонпромі", за їх результатами станція підтвердила заявлені тактико-технічні характеристики. Комісія рекомендувала прийняти її на озброєння ЗСУ, а також організувати серійне виробництво цієї техніки.

РЛС "Фенікс"
РЛС "Фенікс" успішно пройшла випробування

Унікальність 80К6КС1 полягає в побудові передавального пристрою на сучасних твердотільних модулях, використанні технологій цифрових антенних решіток, реалізації на новітній елементній базі спеціальних обчислювачів радіолокаційних сигналів, які працюють за розробленими на підприємстві високоефективними методами. Основне призначення нової радіолокаційної станції — виявлення і супровід повітряних об'єктів у зоні огляду, вимірювання їх координат і швидкості.

Ця РЛС є продовженням лінійки радарів типу 79К6 і 80К6 і здатна ефективно діяти в складі зенітних ракетних комплексів, що знаходяться на озброєнні ЗСУ та ряду іноземних армій.

Як раніше писала "ДС", українські військові освоюють новий комплекс розвідки "Зоопарк-3".

    Реклама на dsnews.ua