• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наш "Корал" зможе збивати тактичні балістичні ракети

Крім того: українські конструктори продемонстрували нову БМП "Кевлар", дрон-камікадзе "Мисливець" і крупнокаліберний кулемет

Зенітна ракета "Корал"
Уніфікована модульна ракета "Корал" від КБ "Луч" на виставці "Зброя та Безпека — 2021"/скріншот
Реклама на dsnews.ua

"Корал" зможе знищувати всі аеродинамічні цілі

Державне конструкторське бюро "Луч" вперше офіційно представляє нову вітчизняну зенітну ракету для комплексів середньої дальності. Як зазначає Defense Express, "Корал" повинен стати базовою уніфікованою ракетою модульної конструкції для корабельних і сухопутних ЗРК і повітряних сил.

Чотириметрова зенітна ракета призначена для знищення сучасних літаків, вертольотів, крилатих ракет, безпілотних літальних апаратів і інших аеродинамічних повітряних цілей. Також декларується можливість ураження балістичних тактичних ракет.

Вага вітчизняної ракети — 300 кг при масі бойової частини 25 кг. Швидкість — 1000 м/с (3600 км/год). Розробка ДККБ "Луч" зможе знищити повітряну ціль на дальності до 30 км і на висоті до 10 км. При цьому наведення на ціль буде забезпечуватися активною головкою самонаведення і інерційною системою.

В Україні виготовили новий крупнокаліберний кулемет

крупнокаліберний кулемет
Крупнокаліберний кулемет розробки ТОВ "ХАДО-Холдинг" і виробництва Snipex Laska K-2 / armyinform.com.ua

На Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека — 2021" українська компанія ТОВ "ХАДО-Холдинг" представила крупнокаліберний кулемет власної розробки і виробництва Snipex Laska K-2. Про це повідомляє "АрміяInform" з посиланням на полковника Бориса Мельника, начальника науково-дослідного відділу розвитку озброєння і військової техніки Сил спеціальних операцій Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗС України).

Реклама на dsnews.ua

За словами Мельника, згідно тактико-технічним завданням, розробленим вченими ЦНДІ ОВТ ЗС України, харківські зброярі створили кулемет власної конструкції калібру 12,7 мм Snipex Laska K-2. Він призначений для ураження рухомих і нерухомих, наземних, надводних і повітряних, зокрема легкоброньованих, цілей. Може використовуватися як піхотний варіант або встановлюватися на броньовану або авіаційну техніку. Довжина кулемета становить 1840 мм, маса без станка — 29 кг, скорострільність (в залежності від типу боєприпасу) — 500-600 пострілів в хвилину, прицільна дальність по наземним цілям — 2000 м, по повітряним — 1500 м.

Подача патронів здійснюється за допомогою пластикової стрічки, яка може подаватися як з правого, так і з лівого боку кулемета (залежить від комплектації). Загальна місткість стрічки в коробці становить 80 патронів. Для стрільби з кулемета можна застосовувати всі наявні типи патронів 12,7х108. Крім того, конструкція нового кулемета дозволяє швидко переобладнати його під патрони стандарту НАТО.

Зараз Snipex Laska K-2 пройшов попередні (заводські) випробування, на черзі — державні. За їх результатами остаточно визначаться з прийняттям кулемета на озброєння української армії.

Як раніше писала "ДС", завод "Маяк" починає практичні тести оновленого варіанту великокаліберного кулемета.

КБ "Луч" розробляє нове покоління авіаційних ракет малої і середньої дальності

Ракета УП-277 класу "повітря-повітря"
Керована авіаційна ракета УП-277 класу "повітря-повітря" / Defense Express

Як повідомляє Defense Express, мова йде про авіаційну ракету класу "повітря-повітря" середньої дальності УП-277 з активною радіолокаційною головкою самонаведення і високоманеврену перспективну ракету ближнього повітряного бою з інфрачервоною головкою самонаведення.

УП-277, за даними розробника, має підвищені тактичні можливості та перешкодозахищеність. Менші розміри і маса дозволять перспективній ракеті від КБ "Луч" вражати цілі, які маневрують з великим перенапруженням і на значно більшій дистанції при атаці в задню півсферу.

У свою чергу, перспективна ракета ближнього радіусу дії з інфрачервоною головкою самонаведення, неконтактним радіолокаційним датчиком цілі в міліметровому діапазоні і керованим вектором тяги двигуна може вразити цілі, які мають велику швидкість (2700 км/год проти 2500 км/год в радянській Р-73).

Нагадаємо, в квітні КБ "Луч" презентувало нашу найкращу зброю на виставці в Іраку.

Дрон-камікадзе "Мисливець" буде вражати цілі на землі, у воді і в повітрі

Дрон-камікадзе "Мисливець"
Дрон-камікадзе "Мисливець"/armiya.az

Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" працює над дроном-камікадзе "Мисливець". Як інформує "Мілітарний", дрон зможе вражати цілі на землі, у воді і в повітрі.

Легкоброньована і неброньована техніка, легкі плавзасоби і особовий склад уражаються бойовою частиною з ударним ядром і готовими елементами. Важкоброньована техніка та фортифікаційні споруди уражаються кумулятивною бойовою частиною дрона-камікадзе. Низькошвидкісні повітряні цілі типу вертоліт, літак або безпілотний літальний апарат, на висотах до 5000 метрів уражаються осколково-фугасною бойовою частиною.

Маса переносного комплексу: 35 кг, маса літального апарата не менше 15 кг, крейсерська швидкість 300 км/год, максимальна швидкість 350 км/год, дальність польоту на максимальні швидкості 80 км, час польоту на максимальній швидкості: 15 хвилин, радіус застосування 30 км .

Нагадаємо, що в Україні незабаром з'явиться новий ударний безпілотник RAM ІІ.

"Кевлар-Е" зможе долати ворожі траншеї і водні перешкоди

Приватна компанія "УкрІннМаш" продемонструвала зразок бойової машини піхоти "Кевлар-Е". Як повідомляє Defense Express, ця БМП може приймати до шести чоловік десанту, її лобова броня захищає від вогню великокаліберного кулемета калібром 12,7 міліметрів. Завдяки своєму шасі здатна слідувати за танками, з ходу долати окопи, траншеї і водні перешкоди. При цьому швидкість руху на суші може становити 60 км на годину, при подоланні водних перешкод — до 4-6 км на годину.

На бойову машину піхоти "Кевлар-Е" поставили бойовий модуль "Штурм". Такий варіант озброєння дає можливість вражати і знищувати броньовану та неброньовану військову техніку, не швидкісні повітряні цілі, що низько літають, морські цілі при діях в береговій смузі і інші окремі наземні цілі на відстані до 5 км.

Бронювання машини, за даними розробника, відповідає стандарту НАТО STANAG 4569 рівень 2 (балістичний і протимінний).

Як раніше повідомляла "ДС", вітчизняні конструктори продемонстрували нову важку БМП "Вавилон".

    Реклама на dsnews.ua