• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Позитив тижня. КСУ заборонив "слугам народу" переглядати норми закону про мову

Крім того: ВМС України отримали перший комплекс Bayraktar, а наші прикордонники вже патрулюють Карпати на нових французьких Airbus Н125

Акція на захист закону про мову біля будівлі Конституційного суду в Києві, 2020 р.
Акція на захист закону про мову біля будівлі Конституційного суду в Києві, 2020 р. / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

КСУ заборонив "слугам народу" переглядати норми закону про мову

14 червня Конституційний суд України визнав відповідним Конституції Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". "Загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації і її держави, оскільки мова — це своєрідний код нації, а не тільки засіб спілкування... Українська мова — неодмінна умова (conditio sine qua non) державності України та її соборності... Тому будь-які посягання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці і самому існуванню державності України", — сказано в рішенні суду.

Нагадаємо, протягом двох років з моменту вступу в силу норм закону про мову народні депутати фракції "Слуги народу" неодноразово виступали з ініціативами про перегляд тих чи інших пунктів цього документа. Так, зовсім недавно четверо "слуг" стали авторами поправок до законопроєкту №5551-2 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 р." щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам'яток культурної спадщини". Представлені поправки нівелюють дію закону про державну мову. Пізніше поправки були відкликані.

Миколаївські корабели представили новий десантний катер "Пелікан"

десантний катер "Пелікан"
Десантний катер "Пелікан"/ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування"

Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проєктний центр кораблебудування» розробило і представило проєкт нового десантного катера "Пелікан". Як повідомляє Ukrainian Military Pages, катер призначений для транспортування і висадки на необладнане узбережжя 20 морських піхотинців. Корпус і основні конструкції катера виконуються з легкого сплаву. Склад озброєння і радіоелектронних засобів визначається відповідно до вимог замовника.

Загальні кораблебудівні характеристики: довжина 18 м, ширина 4 м, водотоннажність 23,2 т, екіпаж 4 людини, десант: 20 осіб. Радіотехнічні засоби: навігаційна РЛС, оптико-електронна система спостереження (управління вогнем), інтегрована система внутрішнього і зовнішнього зв'язку.

Реклама на dsnews.ua

Як раніше повідомлялося, в травні Україна і Данія провели офіційні переговори про можливість спільного виробництва великих патрульних кораблів типу Knud Rasmussen. Оціночна вартість одного такого корабля складає $76 млн.

ВМС України отримали перший комплекс БПЛА Bayraktar TB2

БПЛА Bayraktar TB2
БПЛА Bayraktar TB2/скріншот

Як повідомив міністр оборони Андрій Таран, перший турецький ударний безпілотний комплекс для Військово-Морських Сил поставлений в Україну. Отримання нових безпілотників забезпечить ефективне спостереження і прикриття узбережжя і акваторій Чорного та Азовського морів. А крім того — дозволить з високою точністю вражати надводні і наземні об'єкти противника.

Як повідомляла "ДС", американські ЗМІ писали, що Росія загрожувала Туреччині через продаж Україні комплексів Bayraktar. Але турецька сторона ці загрози проігнорувала і вже на початку липня президент Володимир Зеленський анонсував, що незабаром Україна отримає турецькі безпілотники.

Київський бронетанковий відремонтував партію бронетранспортерів БТР-3ДА

бронетранспортери БТР-3ДА
Київський бронетанковий завод завершив ремонт українських бронетранспортерів БТР-3ДА/facebook.com/dpkbtz

Державне підприємство "Київський бронетанковий завод" повідомило, що в рамках виконання договору на ремонт за технічним станом достроково передало Міністерству оборони України партію оновлених бронетранспортерів БТР-3ДА.

Можливо, саме ці бронетранспортери візьмуть участь в параді військ, який відбудеться 24 серпня на Хрещатику і Майдані Незалежності в Києві з нагоди тридцятиріччя незалежності України, — наголошується в повідомленні.

Як уточнює "Мілітарний", БТР-3ДА оснащений бойовим модулем "Штурм-М" з 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, має скорострільність в 330 пострілів в хвилину. Завдяки наведенню озброєння за допомогою сучасного цифрового комплексу з лазерним далекоміром, а також стабілізатора гармати, вдається досягти високої точності і купчастості вогню на всіх режимах.

Українські прикордонники почали літати на нових вертольотах Airbus Н125

"Тренувальні польоти льотного складу Харківської і Одеської окремих авіаційних ескадрилей Держприкордонслужби проходять в Карпатах. Зі специфікою застосування нових вертольотів Н125 в горах прикордонники знайомляться при наставництві Вільяма Паску, представника заводу-виробника Airbus", — йдеться в повідомленні Держприкордонслужби. На цьому тижні учасники тренувань здійснили повітряний моніторинг кордону з Румунією, а також облетіли найвищу вершину України — гору Говерлу.

Підкреслюється, що вертоліт Н125 вважається кращим в світі для виконання польотів, зокрема, в гірській місцевості. Він дуже потужний, дуже маневрений і дозволяє виконувати посадки в складних умовах. Також зазначено, що поки прикордонники використовують два вертольоти Н125 від французької компанії Airbus Helicopter, які прибули в Україну в січні 2020 року. Вже найближчим часом з Франції мають надійти нові вертольоти Airbus Н125, які поповнять авіапарк ДПСУ. В цілому ж ДПСУ повинна отримати 24 нових вертольоти Airbus Helicopter Н125.

В даний час в Держприкордонслужбі триває активна підготовка фахівців, які можуть пілотувати Airbus Н125, а також механіків, здатних забезпечувати належний технічний стан вертольотів.

    Реклама на dsnews.ua