• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Слуги" знайшли новий спосіб нівелювати дію закону про мову, — нардеп

Представники фракції монобільшості "Слуга народу" намагаються нівелювати дію закону про забезпечення функціонування української мови як державної шляхом подання поправок до бюджетного законопроєкту

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк, інформує "ДС".

"В бюджетному законопроєкті №5551-2, який планують розглянути в четвер, 15 липня, ми знайшли кілька правок, якими намагаються нівелювати дію закону про українську мову", — написав нардеп у себе в Facebook.

Так, за даними Железняка поправки №№13 і 14 виводять створення та показ фільмів і телепрограм з-під дії закону про українську мову. Поправка №16 прибирає необхідність держслужбовцям, які зараз обіймають посади, підтверджувати володіння українською.

"Поправка №17 дозволить використовувати мову корінних народів та нацменшин в освіті, а це значить – і навчання російською мовою в школах та університетах. До того ж (поправка) ще й прибирає штрафи за порушення мовного закону у сфері послуг", — додав парламентар. 

Він закликав колег "не дати протягнути ці поправки через комітет або збити їх в залі". Железняк також нагадав, що законопроєкт №5551-2 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини стоїть за день до вступу в дію закону про мову (16 липня).

"Тож це остання можлива спроба, яку ми не маємо права допустити. Закликаю колег звернути увагу та не голосувати за ці пропозиції", — підкреслив він.

В коментарях до свого посту нардеп повідомив, що авторами поправок є представники "Слуги народу". Конкретні прізвища він не назвав.

Як писала "ДС", 14 червня народний депутат фракції "Європейська солідарність" Володимир Вʼятрович зірвав засідання комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики, на якому мали розглянути відстрочку перекладу фільмів і серіалів українською мовою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua