• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

"Права чоловіків і цінність життя якась інша?": Безугла пояснила зміни у військовій службі для жінок

Зміни у законопроєкті про рекрутинг і мобілізацію вирівнюють чоловіків і жінок щодо військового обліку та служби

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це народна депутатка від "Слуги народу" Мар’яна Безугла заявила у Facebook, передає "ДС".

Депутатка зазначила, що визначати особливості нададуть право Міністерству оборони, а також додала, що отримує багато запитань з приводу можливих змін.

"Жінки ж мов "інакші" і не можна їх порівнювати! От хай чоловіки навчаться народжувати, тоді подивимось! І взагалі, це про право на життя! Шановні, а права чоловіків і цінність життя якась інша? У жінок залишиться унікальна відстрочка і право на звільнення – вагітність. Якщо вагітна – не мають право мобілізувати/можеш звільнитися. Але в той же час, декретну відпустку як право на відстрочку/звільнення плануємо надати як дружині, так і чоловіку на вибір", – йдеться у повідомленні нардепки.

Безугла розповіла, що в штурмовики та інші бойові професії жінки можуть піти виключно добровільно. Народна депутатка додала, що один з подружжя військовослужбовців, у яких є 1-2 дитини, матиме право на відстрочку або звільнення, а якщо дітей троє і більше, то обоє. За словами нардепки, в проєкті вказано, що якщо у чоловіка, який служить, народжується третя дитина, він отримує право на звільнення.

Як писала "ДС", 5 грудня, у "День волонтера", Безугла запропонувала волонтерам відправитися на фронт війни з Росієїю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua