• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Правозахисники розповіли про репресії окупантів проти кримчан за відмову служити в армії держави-агресора

Реклама на dsnews.ua

Російські окупаційні влади Криму відкрили 125 кримінальних справ за ухилення від служби у збройних силах держави-агресора, вісім з них були відкриті в липні 2020 року

Про це йдеться у моніторинговому звіті з прав людини в окупованому Криму, оприлюднений Кримської правозахисною групою, інформує "ДС".

Всього на кінець липня КПГ зафіксувала 125 кримінальних справ за ухилення від служби у ЗС РФ, які передані на розгляд в окупаційні "суди" Криму. По 113 з них вже винесені вироки, ще 12 знаходяться на стадії розгляду.

В липні було зафіксовано 8 нових кримінальних справ стосовно жителів Криму за ст. 328 КК РФ (Ухилення від служби в Збройних силах РФ) і 9 нових вироків, винесених за цією статтею, з них 4 — в "Ленінському районному суді Севастополя" ("суддя" Анатолій Василенко, 39), 3 — в "Центральному районному суді Сімферополя" ("судді" Сергій Деменок і Віктор Можелянский, 40), 1 — в "Нижньогірському районному суді" ("суддя" Катерина Солодовник, 41) і 1 — у "Першотравневому районному суді" ("суддя" Анна Климова, 42).

Нагадаємо, Кримська правозахисна група повідомила про порушення права на свободу пересування в окупованому Криму — для в'їзду і виїзду на материкову частину України окупанти вимагають від жителів Криму пред'являти виключно паспорт громадянина РФ, виданий в порушення міжнародних норм. Таким чином, продовжується політика окупаційної влади щодо нав'язування громадянства РФ жителям Криму.

    Реклама на dsnews.ua