• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Президент Литви розповів, що потрібно Україні для наближення до ЄС і НАТО

Необхідне ясне бачення того, як Україна може брати участь "у європейській родині" і як вона може наблизитися до ЄС і НАТО

Гітанас Наусєда
Гітанас Наусєда / obzor.lt
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Литви Гітанас Наусєда під час конференції з питань реформ в Україні, передає "ДС" з посиланням на "Интерфакс-Украина".

"Що нам необхідно, то це ясне бачення того, як Україна може брати участь у діяльності європейської родини та як вона може наблизитися до ЄС і НАТО. Ми знаємо, що інтеграція — це вулиця з двостороннім рухом. Україні необхідні конкретні кінцеві цілі, яких треба прагнути і згідно з якими проводити планування, тоді як міжнародна спільнота очікує гарантій продовження стабільного і послідовного процесу реформ", — сказав Наусєда.

Він зазначив, що під час конференції необхідно звернути особливу увагу на порядок денний співпраці ЄС і України, а також на реформи сектору безпеки та оборони, які є наріжним каменем для європейської та євроатлантичної інтеграції України.

"Одне з найважливіших завдань — це сприяння справедливості як основній моральній цінності, підвищення впевненості в судовій системі України, забезпечення незалежності та ефективного функціонування антикорупційних інституцій, прояснення процесу приватизації, криміналізація незаконного збагачення. Все це необхідно для ефективного функціонування держави", — наголосив Наусєда.

Також президент Литви зазначив, що у програмі, представленій на конференції з питань реформ в Україні в Торонто два роки тому, українське керівництво поставило благополуччя громадян у серце процесу реформ.

"Це може бути досягнуто за допомогою встановлення ефективного функціонування ринкової економіки, розвитку стійкості суспільства, активізації європейської та євроатлантичної інтеграції, зміцнення демократії та верховенства права й боротьби з корупцією", — додав він.

Як писала "ДС", Міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника — України, Литви та Польщі — підписали три спільні документи, зокрема щодо підтримки членства України в ЄС і НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua