• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

При Міноборони після гучного скандалу з яйцями по 17 гривень за штуку створили антикорупційний департамент

Міністерство оборони України створило Департамент з питань запобігання корупції, куди закликає звертатися громадськість у разі виявлення зловживань чи корупційних ризиків у сфері оборонних закупівель

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства оборони України, передає "ДС".

Цей Департамент створили з антикорупційного підрозділу Міноборони, розширивши штат. Міністерство анонсувало, що незабаром буде оголошено про вакантні посади до цього підрозділу.

Виконувач обов'язків директора Департаменту Сергій Степанян заявив, що ключова мета департаменту — реалізувати принцип нульової толерантності до корупції.

"Загалом, закликаю усіх — військовослужбовців, бізнес, журналістів, громадських експертів й активістів: якщо ви бачите ознаки корупційних проявів у секторі оборони, прошу надавати інформацію", — сказав Степанян.

Куди звертатися?

Повідомити про можливі порушення можна через:

  • спеціальну телефонну лінію: +38 044 271 39 86;
  • електронну пошту: uzvk_mou@post.mil.gov.ua;
  • пошту: Повітрофлотський проспект, 6, Київ-168, 03168 або скринька "Для кореспонденції" на бюро перепусток Міністерства оборони України. У разі направлення повідомлення поштою або у скриньку в ньому слід робити позначку: "Про корупцію";
  • особистий прийом громадян начальником Департаменту щосереди з 10 до 13 години, запис за телефоном (044) 454-44-21;
  • заповнення on-line форми.

Нагадаємо, у січні видання "Дзеркало тижня" повідомило, що Міністерство оборони закуповує харчі для військовослужбовців удвічі-втричі дорожче, ніж у магазинах Києва. У свою чергу Міноборони назвало інформацію про задорогі харчі брехнею та маніпуляцією та обіцяло звернутися до СБУ.

Державне бюро розслідувань в середині січня повідомило, що заблокувало схему масштабного розкрадання продуктів харчування для військових, а Національне антикорупційне бюро заявило, що почало розслідування про харчі ще до розголосу в ЗМІ.

Комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки заслухав представників Міноборони, СБУ ДБР та НАБУ та вирішив залишити на посаді міністра оборони Олексія Резнікова. Проте його заступник В'ячеслав Шаповалов подав у відставку.

2 лютого правоохоронці затримали підприємців і військових (загалом п'ятьох людей), які продавали для Міноборони продукти, зокрема яйця, за завищеними цінами.

Цього ж дня Шевченківський райсуд Києва арештував колишнього директора департаменту державних закупівель Міноборони Богдана Хмельницького, якого підозрюють у корупції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua