• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Прикордонники розказали, до яких хитрощів вдавалися росіяни під час навчань "Sea Breeze" (ФОТО, ВІДЕО)

До та під час навчань "Sea Breeze-2021" у Чорному морі за військовими та прикордонними кораблями України і партнерів постійно стежили росіяни — вдавалися до хитрощів та погроз

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Держприкордонслужби, передає "ДС".

"Кораблі ЧФ РФ та прикордонслужби ФСБ РФ підходили в безпосередню близькість до кораблів Морської охорони Держприкордонслужби України та супроводжували міжнародні тактичні групи із кораблями країн NATO. Особливе занепокоєння викликало наближення учасників міжнародних навчань "Sea Breeze-2021" до районів газоконденсатних родовищ у Чорному морі", — йдеться у повідомленні.

Також у кораблів країни-агресора "негайно виникали загрозливі нотки" у повідомленнях по відкритих каналах міжнародної морської безпеки: райони оголошували закритими за неіснуючими повідомленнями, курс руху кораблів оголошували небезпечним, озвучували вимоги негайно змінити курс та залишити район родовищ.

Крім того, патрульний корабель ЧФ РФ "Павел Державин", який стежив за іноземними військовими кораблями у безпосередній близькості до територіального моря України, використовував сигнал "судно без можливості керуватися". При цьому на запит українських прикордонників, чи потрібна допомога, росіяни визнавали, що поломки у корабля немає, а вони чекають на розпорядження "зверху".

Як зазначили прикордонники, зрештою, усі стеження і хитрощі РФ викрили, а план навчань виконали у повному обсязі. Наразі міжнародні тактичні групи кораблів благополучно повернулися в пункти базування.

Нагадаємо, з 28 червня до 10 липня в Одесі пройшли наймасштабніші за свою історію міжнародні навчання "Sea Breeze". У них взяли участь представники близько 30 країн, до 5 тис. осіб особового складу, 24 кораблі, 40 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд. Також у навчаннях брали участь британський есмінець HMS Defender, фрегат HNLMS Evertsen F805 і американський ракетний есмінець USS Ross.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua