• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ПриватБанк виграв мільярдний позов проти компанії "з орбіти" Коломойського

Реклама на dsnews.ua

Господарський суд Одеської області задовольнив позов націоналізованого "ПриватБанку" до компанії "Агротермінал" і постановив стягнути з неї один мільярд гривень заборгованості як з поручителя компанії "Бориваж"

Про це йдеться у рішенні суду від 30 жовтня, інформує "ДС".

Згідно з судовими матеріалами, "ПриватБанк" розірвав кредитний договір через порушення боржником своїх зобовʼязань. Водночас у компанії "Агротермінал", яка повʼязана з олігархом Ігорем Коломойським, стверджували, що кредитною угодою граничний термін повернення позики був встановлений на 3 листопада 2026 року.

Разом з тим суд постановив, що "ПриватБанк" правомірно скористався правом на напрямок повідомлення про дострокове розірвання кредитного договору.

За даними держреєстру, засновник "Агротермінал" – компанія "Бориваж", бенефіціарами якого значаться Олександр Скотник і Нарек Будагян (через ТОВ "Термінал-Південний"), Ангонас Гарофіта Ніколета (через "Амертана Холдінгс ЛТД"), Еммануель Флорентина Християна (через "Енстревіо Інвестментс Лімітед"), Аресті Сеодоро (через "Окталенса Холдінгс ЛТД"), пише видання Finbalance.

Компанія "Бориваж" і Олександр Скотник також є засновниками "Агротермінал Логістик", яке виступало поручителем "ПриватБанку" з рефінансування, залученому у НБУ ще до націоналізації.

Як зазначається, предметом іпотеки був зерновий термінал "Бориваж" в акваторії порту Південний в Одеській області. Загальна потужність перевалки терміналу — 2 млн тонн зернових на рік. Його вартість, узгоджена сторонами іпотечного договору, становила 5,54 млрд грн.

Нагадаємо, ПриватБанк перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

    Реклама на dsnews.ua