• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

ПРО, суд, санкції: Кулеба закликав світ до дій після обстрілу Запоріжжя, низка країн відреагували

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту відреагувати конкретними кроками на сьогоднішній обстріл російськими військовими житлових будинків у Запоріжжі, внаслідок чого загинули щонайменш 13 цивільних осіб і десятки постраждали

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила "Європейська правда", передає "ДС".

"Цілі ударів не мали жодного військового призначення. Цілеспрямовані російські удари мали на меті лише спричинити смерть цивільних людей, руйнування, посіяти терор і страх. Цілеспрямоване вбивство цивільних людей є воєнним злочином. Здійснивши ракетні удари по мирних людях, які спали у своїх домівках, Росія ще раз довела, що вона є терористичною державою, якій необхідно протидіяти усіма можливими способами, щоб запобігти подальшим жахливим злочинам", — наголосив Дмитро Кулеба.

Він закликав міжнародну спільноту негайно здійснити п’ять кроків.

По-перше, Кулеба закликає Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду та партнерів, які розслідують міжнародні злочини, вчинені Росією в Україні, терміново направити на місце злочину слідчих та експертів, щоб задокументувати докази воєнних злочинів Росії.

По-друге, міністр повторив заклик до Вашингтона визнати Росію державою-спонсором тероризму, а інші країни — визнати Росію терористичною державою.

По-третє, він закликав до реакції на обстріл та нових жорстких санкцій, які позбавлять фінансування російську військову машину.

"Четверте: закликаю партнерів, зокрема США, Велику Британію, Ізраїль, Німеччину, Норвегію та Францію, терміново надати Україні сучасні системи протиповітряної оборони (ППО) та протиракетної оборони (ПРО). Постачання цього життєво необхідного обладнання має бути прискорене. Для нас літери "ППО" та "ПРО" означають життя. Життя наших дітей, які лягають спати в Запоріжжі та інших містах України, не знаючи, чи прокинуться на ранок. Ці системи можуть рятувати життя в Україні вже зараз, а не стояти на складах", — наголосив Дмитро Кулеба.

Він також закликав країни, які заявляють про свою нейтральну позицію, відправити свої делегації у Запоріжжя – "де вони зможуть переночувати у житлових масивах та відчути все, що прикривають своєю нейтральністю".

Низка європейських країн відреагували на останні ракетні удари РФ по житлових будинках у Запоріжжі.

"Ще одна атака на житлові масиви у Запоріжжі. Не не просто війна, це злочин проти людяності, організатор якого буде покараний. Мої співчуття родинам загиблих та всьому українському народу", — написав у своєму Twitter президент Естонії Алар Каріс.

Прем’єрка Кая Каллас поширила допис Дмитра Кулеби, у якому він закликає партнерів надати Україні більше засобів ППО. 

"Системи протиповітряної та протиракетної оборони можуть врятувати багато життів, сподіваюся, вони вже скоро будуть в Україні", — написала вона. 

"Нажахана масовим, неприцільним і смертоносним російським ракетним обстрілом по центру Запоріжжя, у тому числі житлових будівлях. Кричуще нехтування Росією життям цивільного населення робить питання відповідальності першочерговим", — відреагувала міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде.  

"Росія продовжує терор, тож ми маємо продовжувати надавати підтримку Україні, щоб вона могла захищатися. Росія має припинити цю війну!", — наголосили в МЗС Литви. 

"Російські атаки по цивільній інфраструктурі, як у Запоріжжі, абсолютно неприпустимі і мають бути припинені. Захист цивільного населення — це не вибір, а обов'язок відповідно до міжнародного права. Винні мають бути притягнуті до відповідальності", — наголосили у Міністерстві закордонних справ Австрії у Twitter.

Відреагував і єврокомісар із кризового реагування Янез Ленарчич. "Цивільні й цивільна інфраструктура не мають бути ціллю. Ніколи. Ніде", — наголосив він. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua