• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Пробаційний нагляд: Зеленський підписав закон, який впроваджує новий вид покарання

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який впроваджує новий вид покарання – пробаційний нагляд

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані картки законопроєкту 9185 на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Закон вносить зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану.

У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що в умовах воєнного стану існує необхідність у оптимізації слідчих ізоляторів, зокрема, у збільшенні місць за рахунок ліквідації арештних домів, в тому числі для тримання військовополонених. 

Таким чином в систему кримінальних покарань вводиться нове покарання у вигляді пробаційного нагляду, як основного видупокарання, що передбачає комплексний вплив на правопорушника без ізоляції від суспільства протягом 1-5 років (1-2 роки для неповнолітніх). 

Покаранням у виді пробаційного нагляду пропонується доповнити санкції статей (частин статей) Особливої частини Кримінального кодексу України, як альтернативу обмеженню волі. 

Як писала "ДС", кількість звернень від росіян до державного проєкту "Хочу жити" значно зросла — зараз кількість заявок громадян РФ про добровільне здавання в полон уже перевищила 25 тисяч.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua