• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Євросоюз готує довгострокову безпекову угоду з Україною, - ЗМІ

Європейський Союз розробляє дострокову угоду щодо гарантій безпеки для України, яка передбачає, зокрема, постачання зброї, військову підготовку та ін.

Реклама на dsnews.ua

Ймовірно, угода на 10 сторінок, датована 12 квітня, буде підписана в червні або липні, повідомляє "ДС" з посиланням на Reuters.

Згідно з документом, у разі "майбутньої агресії" ЄС і Україна протягом 24 годин провести консультації щодо потреб Києва та "швидко визначити" наступні кроки відповідно до зобов’язань.

В угоді перераховуються дев’ять форм допомоги у сфері безпеки та оборони, які ЄС продовжить надавати, включаючи поставки зброї, навчання солдатів, співпрацю оборонної промисловості та допомогу в розмінуванні.

У проєкті документа ЄС йдеться, що його зобов’язання залишатимуться в силі, "під час просування Україною свого європейського шляху" та будуть переглянуті не пізніше ніж через 10 років.

Згідно з проєктом угоди, деталі пропонованих заходів мають бути узгоджені окремо між 27 державами-членами ЄС, які також надають власну двосторонню допомогу Україні. Вартість та обсяги майбутньої допомоги не вказані.

Документ є частиною більш широких зусиль партнерів України, спрямованих на надання гарантій того, що вони будуть підтримувати Київ у довгостроковій перспективі.

Речник зовнішньополітичного відомства ЄС Пітер Стано заявив, що ці зобов’язання "допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації".

План ЄС має на меті як заспокоїти Україну, так і "дати потужний сигнал Росії про те, що ми продовжуватимемо підтримувати (Україну) — будь-що, що завгодно", — сказав Стано.

Як повідомляла "ДС", 28 лютого Рада Європейського Союзу схвалила інструмент Ukraine Facility на 50 млрд євро на 2024-2027 рр.

В березні стало відомо, що ЄС надасть Україні в рамках інструменту Ukraine Facility 6 млрд євро перехідного фінансування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua