• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Програми Бігус.info рясніють логічними нестиковками, припущеннями та брехнею, — заява "ЄС"

Чергова і широко анонсована серія так званого "розслідування" з плівками Медведчука — яскравий приклад творення та поширення серіалу фейків "зеленої влади" проти головного політичного супротивника Зеленського — Петра Порошенка

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві пресслужби політичної партії "Європейська Солідарність".

Абсолютно усі медіа малювали апокаліптичну картину – нестача вугілля та віялові відключення електрики поставили країну на межу виживання. 

При тому йшлося про антрацит – вугілля, на якому працювала більшість українських ТЕС; майже всі українські антрацитові шахти опинились на окупованій території. А у світі його джерела обмежені. Україна шукала ці інші джерела. І не лише в ПАР. Порошенко особисто вів переговори щодо вугілля під час візиту до Австралії у грудні 2014 року і домовився з Трампом про контракт на вугілля з Пенсильванії.

Це був неймовірний виклик та загроза українській державності в умовах прямої воєнної агресії Росії. 

Країна тоді вимагала від новообраного Президента, зокрема, світла та тепла в оселях, школах, лікарнях. Але Петро Порошенко отримав пограбовану країну – без грошей на рахунках, без можливості швидко поповнити запаси вугілля. Росія прямо говорила про повну енергетичну блокаду: газову, нафтову, вугільну, яка «мала поставити Київ на коліна». 

Для країни головним завданням було вижити, зупинити агресора та згодом здобути енергетичну незалежність від Росії. Для цього використовували будь-які можливості: від складних дипломатичних шахових партій до простих рішень. 

Країна не замерзла. Ми пройшли зиму 2014-15 років без потрясінь (про це добре свідчить відсутність травматичних спогадів в українців). Вже наприкінці 2015 року ми вперше в історії зуміли відмовитися від російських газу та електрики. Ми тоді сподівалися – що назавжди.

Про це псевдорозслідувачі мовчать. Як мовчать і про інший важливий факт: постачання вугілля з території ОРДЛО відбувалося з підприємств, які знаходилися в українському правовому полі. Вони тут сплачували податки аж до їх захоплення — і запровадження блокади рішенням РНБО України.

Вчергове наголошуємо на замовному характері всіх трьох програм Бігус.info, що рясніють логічними нестиковками, припущеннями та відвертою брехнею. Замовники цих псевдорозслідувань з Офісу Президента навіть не приховують свою причетність до створення цих програм та анонсують наперед ті чи інші подробиці чергових фейків. 

Вважаємо новий серіал спробою влади відвернути увагу від провалу участі України на саміті НАТО і скандалу зі зняття санкцій та добудову Північного потоку-2. Не випадково третя серія вийшла напередодні підвищення тарифів для українців з 1 червня. Не варто забувати, що влада Зеленського зруйнувала здобутки Порошенка щодо енергетичної незалежності України, відновивши імпорт електроенергії з Росії і лише у 2020 році закупивши вугілля з РФ та ОРДЛО на понад 1 мільярд доларів США.

    Реклама на dsnews.ua