• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Проросійські олігархи Фукс, Хомутиннік і Медведчук допомогли Путіну підготувати напад на Україну, - ЗМІ

Широкомасштабна атака Росії на Україну здивувала політичних експертів. До вторгнення президент РФ Володимир Путін влаштовував фальшиві кампанії та вів переговори з впливовими особами. Існують докази того, що російська військова машина покладалася, на шкоду собі, на інформаторів і "друзів", які займали впливові посади в бізнесі та політичному житті та запевняли Кремль, що певні міста приймуть російські війська

Реклама на dsnews.ua

Про це пише американське видання Bizpacreview.

За даними ЗМІ, російські військові спочатку увійшли в Україну без великих боїв в прикордонних районах: колони російських військ рушили вглиб території, оминаючи обласні центри, такі як Харків і Суми. Лише після того, як українська влада роздала місцевим волонтерам зброю, а колони постачання російських військ потрапили в засідки підрозділів місцевої проукраїнської поліції, Росія змінила тактику ведення війни. Очевидно, що росіяни розраховували на капітуляцію, навіть парадну форму перемоги привезли, але щось пішло не так.

"Путін створив сфабрикований і дивний привід для вторгнення: нібито Україною керує нацистська хунта, і почав збирати війська вздовж східного кордону. Росіяни продовжували спиратися на своїх емісарів в Україні. Таку допомогу Кремлю мали надавати місцеві кримінальні авторитети, олігархи та агенти впливу. За даними джерел, росіяни почали переговори з олігархами з Харкова, другого за величиною міста України. Серед агентів впливу був російський мафіозій на ім’я Павло Фукс (він же "Найманець"), який зараз проживає в Лондоні та Дубаї. Фукс — це ймовірний російський агент і кримінальний авторитет, якого звинувачують у продажу героїну, вакцин проти COVID на сірому ринку, а тепер і підроблених українських паспортів росіянам, які хочуть скористатися українськими програмами для біженців", — пише видання.

ЗМІ зазначають, що Росія у своїх планах покладалась і на ряд інших олігархів, які мають в Україні значний бізнес та вплив – Віталія Хомутинніка та Віктора Медведчука. "Віталій Хомутиннік – колишній український політик, який, як відомо, організував найбільшу податкову аферу в Україні та є близьким соратником Павла Фукса, а також Віктор Медвечук, нещодавно заарештований український медійний та енергетичний олігарх, який має тісні зв’язки з Володимиром Путіним. Численні джерела стверджували, що ці та інші впливові особи опосередковано чи прямо пообіцяли, що як тільки Росія вторгнеться в певні ключові міста на сході України, українці не будуть чинити опору; за це росіяни пообіцяли, що не завдаватимуть ударів по об’єктам, що знаходяться у власності цих колабораціоністів (фабрикам, заводам, об’єктам складської та транспортної інфраструктури тощо)", — пишуть американські журналісти.

Вони зазначають, що, ймовірно, про плани Москви стало відомо в Києві і завдяки службі внутрішньої безпеки підривна схема була зруйнована, а деякі олігархи швидко втекли за кордон.

"Деякі корумповані керівники були усунені зі своїх посад. На заводах в Маріуполі були створені укріплені пункти українських військ. Гангстерам на кшталт Павла Фукса довелося спішно втекти з України, і, що примітно, пан Фукс не втік до Росії, де йому може загрожувати розплата за те, що він не зміг здати ключові регіони без бою; замість того пан Фукс втік до нейтральних ОАЕ, а потім до Великобританії, де він оселився разом зі своїм близьким соратником Віталієм Хомутинніком. Пана Фукса, підозрюваного у відмиванні грошей, було визначено як ключову фігуру в російській кампанії "фальшивого прапора" до вторгнення Росії", — відмічає американське ЗМІ.

За даними американських журналістів, зараз російські пособники змінили свою тактику та перетворилися на фальшивих "українських патріотів" і намагаються замовчувати той факт, що незаконно втекли з України та співпрацювали з російською розвідкою. Крім того, як зазначає ЗМІ, вони вже навіть будують плани повернення після закінчення війни, щоб взяти участь у відбудові.

"Їхня стратегія, швидше за все, зазнає поразки в післявоєнній Україні. Пана Фукса та інших диверсантів не приймуть назад так само, як і російські війська", — наголошують журналісти.

    Реклама на dsnews.ua