• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Прості" росіяни закликають свою армію до звірств відносно українського населення

 Жителі Росії почали масово закликати своїх військових до більшої жорстокості в поводженні з цивільним населенням України.

Розбломблена росіянами Ірпінь
Розбломблена росіянами Ірпінь / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України у Facebook, передає "ДС".

"Інформаційна війна є невід’ємною складовою широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Після того, як "спеціальна військова операція" на території України, яка згідно з планами Путіна мала успішно завершитись за три дні, провалилась, кремлівські пропагандисти почали готувати російське населення до затяжних військових дій. У перші дні широкомасштабного вторгнення РФ на територію України росіяни в соцмережах закликали українців не панікувати та просто почекати, поки "російські війська їх врятують". Однак відсутність обіцяних Москвою "перемог" у поєднанні з антиросійськими санкціями спонукали кремлівську пропагандистську машину переключити увагу внутрішньої російської аудиторії", — зазначено у повідомленні.

Відтак з цією метою наприкінці березня у російських ЗМІ поширювались постановочні відео з нелюдським ставленням нібито "українських військових" до "російських полонених".

Попри офіційну реакцію керівництва ЗС України та пояснення, що українські військові дотримуються норм Женевської конвенції, подібні інформаційні матеріали продовжували поширюватись. Пізніше додались емоційні фейки про нібито знущання "українських націоналістів" над мирними жителями, "страшні кадри катувань Азовом" місцевого населення, жорстоке поводження "нацистів ЗСУ" зі старенькими бабусями та дідусями.

Зазначається, що протягом останніх восьми років РФ планомірно просувала наратив "про геноцид населення Донбасу". У ньому звинувачували кожного українця і українку, що як наслідок забезпечило режим Путіна значним рівнем підтримки звірств в Україні з боку населення Росії.

"Усе це у поєднанні з безперервним промиванням мізків населення кремлівською пропагандою дало бажані для керівництва РФ результати – самі ж росіяни почали масово закликати своїх військових до більшої жорстокого поводження з українцями", — повідомляють в СтратКомі ЗСУ.

Так, шокуючі факти злочинів проти людства, які продовжують вчиняти російські військові на території України, в Росії називають "постановкою", а підрозділам, які несуть за це відповідальність, присвоюють почесні найменування. Тож варто очікувати, що найближчим часом росіянам відкрито демонструватимуть військові злочини ЗС РФ, і вони це підтримуватимуть. Це і є наочним результатом російської пропаганди, підкреслили у Збройних силах України.

Нагадаємо, за словами президента Франції Еммануеля Макрона, російська військова агресія проти України "набула іншого обороту" після того, як стало відомо про масові звірства російської армії в Бучі та інших населених пунктах.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua