• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

"Ситуація на фронті загострилась": Сирський розповів, як тривають бої на різних напрямках

Російське військо активно атакує по всій лінії фронту

Війна в Україні
Ситуація на фронті загострилась / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, передає "ДС".

"Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту противник зосередив основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Активно атакує по всій лінії фронту, на деяких напрямках — має тактичні успіхи. Відбувається динамічна зміна обстановки, окремі позиції переходять "з рук в руки" кілька разів протягом доби, що породжує неоднозначне розуміння ситуації", — повідомив він.

Сирський додав, що цього тижня тяжкі бої тривали по всій лінії фронту.

"Обстановка динамічно змінювалась — на деяких напрямках ворог мав тактичний успіх, а на деяких вдалося покращити тактичне положення наших військ", — зазначив він.

Зокрема на Луганщині росіяни, за інформацією Сирського, намагаються скористатися своєю перевагою у повітрі, ракетах та кількості артилерійських боєприпасів. Головним завданням для себе ставлять вихыд на адміністративну межу Луганської області.

"Основні напрямки зосередження зусиль ворога на Куп’янському напрямку — села Стельмахівка та Берестове. Там ворог мав частковий успіх, але діями наших підрозділів був зупинений. Також продовжує наступ на село Терни на Лиманському напрямку, намагається витіснити Сили оборони України за річку Чорний Жеребець, успіху не має", — каже голвнокомандувач.

На Сіверському напрямку, продовжив він, росіяни наступають у районі Білогорівки та Роздолівки, намагаються прорватися і блокувати Сіверськ, щоб створити умови для продовження наступу на Слов’янськ. Успіхів не мають, просування на цьому напрямку зупинене.

На Краматорському напрямку найгарячішими точками залишаються Іванівське та Часів Яр. Також окупанти намагаються повернути під свій контроль Кліщіївку та вийти на рубіж по каналу "Сіверський Донець-Донбас", стверджує Сирський.

Найбільш складна ситуація, за його словами, на Покровському та Курахівському напрямках, де тривають запеклі бої. Росіяни на цих напрямках задіяли до 4 бригад, намагаються розвинути наступ західніше від Авдіївки та Мар’їнки, пробиваючись до Покровська та Курахового. Підрозділи Сил оборони перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки.

"У цілому, на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги отримати не зміг", — сказав головнокомандувач.

Також, додав він, залишається напруженою обстановка на півдні, в Запорізькій та Херсонській областях. На Новопавлівському напрямку окупанти намагаються наступати в районі Старомайорського, на Оріхівському — в районах Роботиного та Вербового, на Херсонському — все ще сподівається вибити ЗСУ з Кринок.

"Успіху не мають на жодному з напрямків. Більше того, на Херсонському напрямку нашим підрозділам вдалося просунутися в районі Велетенського та встановити контроль над островом Нестрига", — говорить Олександр Сирськой.

Крім того, каже він, Силам оборони вдалося покращити тактичне положення в районі Синьківки (Куп’янський напрямок) та Серебрянського лісництва (Лиманський напрямок).

"На півночі України противник продовжує обстріли прикордонних населених пунктів у Сумській та Чернігівській областях, веде диверсійно-розвідувальну діяльність. Ознак безпосередньої підготовки противника до наступальних дій на півночі України немає. Разом з тим, відстежуємо нарощування чисельності та перегрупування військ противника на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами", — говорить головнокомандувач.

Як писала "ДС", минулої доби відбулося 88 бойових зіткнень Сил оборони з російським військом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua