• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Проти мера Харкова порушили справу через використання російської мови

Щодо мера Харкова Ігоря Терехова відкрито провадження через використання російської мови, йому загрожує штраф

Ігор Терехов
Ігор Терехов / facebook.com/igor.terehov.kh
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні громадської ініціатива "Мова. Харків" у Telegram, передає "ДС".

"Наша активістка Маргарита Федоренко отримала відповідь від Уповноваженого із захисту державної мови. На Терехова було відкрито провадження, щодо порушення закону про мову. Міський голова Харкова продовжує вести свої офіційні сторінки в соціальних мережах російською. За систематичні порушення йому доведеться сплатити штраф", — ідеться у повідомленні.

Згідно з опублікованим листом, "представником Уповноваженого із захисту державної мови повідомлено Харківського міського голову Ігоря Терехова про дату та місце розгляду матеріалів щодо встановлення наявності у його діях ознак складу адміністративних правопорушень за частинами першою, другою статті 188-52 КУпАП" (Порушення закону щодо функціонування і застосування української мови як державної). "Так, ми знаємо що сума штрафу незначна (від 3400 до 6800 грн, — "ДС"). Тому ми продовжуємо тиснути та вимагати дотримання закону", — зазначили активісти.

Відомо, що до повномасштабного вторгнення Ігор Терехов украй рідко говорив українською мовою. В останні два тижні Харківський міський голова під час включень у телемарафон "Єдині новини" коментарі дає українською, також державною мовою (з деякими русизмами та іншими помилками) він провів останню сесію міськради, яка відбулася 17 листопада в дистанційному режимі.

Новини в його Telegram-каналі публікуються російською.

Як повідомлялося, представники громадських організацій неодноразово зверталися до Уповноваженого через публічні виступи харківських посадовців, зокрема, міського голови Харкова, російською мовою.

У травні 2021 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь ухвалив рішення про контроль за застосуванням мови у Харківській облдержадміністрації та Харківській міській раді через численні порушення з боку депутатів і чиновників, зокрема, через виступи російською мовою на сесіях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua