• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Провадження ДБР: Суд заарештував земельні ділянки Вавриша у Києві

Реклама на dsnews.ua

У рамках розслідування кримінального провадження Державного бюро розслідувань проти колишнього чиновника Київської міської держадміністрації часів Януковича, власника Saga Development Андрія Вавриша суд Полтави заарештував ділянки землі в Києві площею 43 га, на яких забудовник планував незаконне будівництво двох житлових комплексів

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на сайт журналістських розслідувань фінансових махінацій "Наші гроші".

Як повідомляє сайт з посиланням на рішення суду від 31 липня, арешт був накладений на 30 гектарів землі на Харківському шосе в Дарницькому районі столиці, де будується ЖК "О2 Residence", а також 13 гектарів землі в самому центрі Києва по вулиці Набережно-Хрещатицькій, де SAGA Development планує звести ЖК "Новий Поділ".

Земельні ділянки та обʼєкти незавершеного будівництва є речовими доказами у кримінальному провадженні проти Андрія Вавриша, яку розслідують слідчі ДБР і Офісу генпрокурора.

Слідчі ДБР вказують, що Вавриш "неодноразово виявляв протиправний інтерес до вказаних земельних ділянок з метою спорудження на них житлових будинків, особисто погоджував завдання на розробку детального плану території в межах, зокрема, вул. Набережно-Лугової в Подільському районі Києва, тобто вже на той момент готував зазначені земельні ділянки для подальшої їх забудови".

У рамках розслідування справи про махінації з землею під ЖК "Новий Поділ" слідство встановило, що чиновники КМДА у змові з іншими особами умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для компаній "Saga Development" Андрія Вавриша і "Perfect Group" нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, а також інших осіб, сприяють останнім у неправомірній забудові трьох ділянок площею 12,93 га по вул. Набережно-Хрещатицькій і Набережно-Луговій. Однак, цільове та функціональне призначення цих ділянок — громадська забудова, а забудовник зібрався будувати житловий комплекс під виглядом "багатофункціонального", що не відповідає їх цільовому призначенню. Крім того, самі ділянки знаходяться в межах історичного ареалу Києва.

Як пишуть журналісти видання "Наші гроші", саме з ініціативи Вавриша КМДА у 2015 році замовила розробку детального плану території, куди входять зазначені 13 гектарів і які планують забудувати в порушення Генплану.

Що стосується арештованої ділянки землі в 30 гектарів на Харківському шосе, слідство також встановило, що мала місце змова співробітників Департаменту містобудування та архітектури КМДА з метою одержання неправомірної вигоди для себе у вигляді грошових коштів та компанії "Saga Development" Андрія Вавриша у вигляді дозволу на будівництва ЖК "О2 Residence". Ділянки, як пише видання, належать до земель оборони (6,19 га) і рекреаційного призначення (23,72 га), а будівництво на цих ділянках неможливо без узгодження з Кабінетом міністрів. В ході обшуків у КМДА були вилучені численні документи, які мають ознаки підробки з метою приховати протиправні дії окремих осіб.

Раніше ДБР також обшукало офіс компанії SAGA Development Вавриша.

На думку журналістів видання Delo.ua, Андрій Вавриш є ланкою корупційного ланцюга, який вибудовує напередодні виборів колишній багаторічний "смотрящий" за Києвом Вадим Столар. До групи Столара-Вавриша журналісти також зараховують партнерів Вавриша по бізнесу — це ексглава офісу президента Андрій Богдан і міністр культури, власник "Одеської кіностудії" Олександр Ткаченко.

    Реклама на dsnews.ua