• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Рада хоче змінити умови довічного ув'язнення, щоб не платити за позовами до ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про виконання рішень Європейського суду з прав людини, який передбачає зміну деяких видів покарання

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Апарату Верховної Ради, передає "ДС".

Члени Комітету розглянули проєкт Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини" №4049. Законопроєкт був схвалений Комітетом.

Законопроєкт передбачає імплементацію рішень ЄСПЛ, які вступили в силу і їх виконання знаходиться на контролі Ради міністрів Ради Європи.

"Нам вкрай важливо виконувати рішення Європейського суду не тільки з огляду, що вони є обов’язковими, тому що ми членом Ради Європи і ратифікували Європейську конвенцію, а й тому, що ми несемо регулярні матеріальні витрати на виплату компенсацій за рішеннями Європейського суду з прав людини. І тому ці рішення встановлюють загальнообов’язкові правила і внаслідок їх недотримання на нас подають відповідні заяви про стягнення компенсацій. Європейський суд констатує порушення і такі виплати здійснюються", — зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

У законопроєкті викладена низка ключових положень, зокрема, можливість перегляду положення про довічне позбавлення волі.

Законопроєктом передбачено механізм, коли особа, яка була засуджена до довічного позбавлення волі, після 10 років увʼязнення отримає право на підставі висновків і аналізу особистості просити заміну довічного позбавлення волі на покарання з терміном 15 років мінімум. Тобто засуджений до позбавлення волі в разі прийняття цього законопроєкту буде перебувати в місцях позбавлення волі не менше 25 років. Тобто цей законопроєкт не настільки ліберальний, як виглядає на перший погляд, тому що з тих, хто був помилуваний президентами України до сих пір, тільки двоє виходили на свободу після відбуття покарання у 25 років.

Крім того, законопроєкт №4049 є комплексним і їм також пропонується внести зміни в процедуру адміністративного арешту, зокрема, по окремим адміністративним правопорушенням. Така санкція як "адміністративний арешт" скасовується і пропонується скорочення терміну розгляду апеляції на таку санкцію. Проєктом також пропонуються інші точкові процедури.

Як повідомляла "ДС", міністр юстиції Денис Малюська запропонував влаштовувати на роботу засуджених до довічного увʼязнення в call-center Мінʼюсту.

    Реклама на dsnews.ua