• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Рада обійшла штучні перепони від "Батьківщини" та розблокувала підписання закону про медичний канабіс

Постанова депутатів від "Батьківщини", яка блокувала підписання закону про медичний канабіс, провалилася у парламенті

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні народного депутата Ярослава Железняка в Telegram, передає "ДС".

Відповідний проєкт постанови №7457-П ініціювали народні депутати Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Олексій Кучеренко, Сергій Євтушок, Григорій Немиря та Валерій Дубіль.

Постановою вимагали скасування рішення Верховної Ради України про ухвалення у другому читанні та в цілому закону про медичний канабіс. Очільниця "Батьківщини" Юлія Тимошенко назвала його законом про "наркоплантації" та рішенням "проти майбутнього України".

"Як мінімум наша команда бачила у цьому залі багато героїв. Вони приходять, спалахують, щось тут понаухвалюють якоїсь х*рні, а потім кудись зникають. Я хочу вам сказати, така сам доля може чекати й вас. Тому коли ви підете, я сподіваюся, що наступне скликання парламенту буде абсолютно адекватним, проукраїнським та поскасовує все те, що ви тут наприймали, що руйнує країну та її засади", — звернулась Тимошенко до депутатів перед голосуванням за закон 21 грудня.

Нагадаємо, закон про медичний канабіс регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Документ спрощує медичне використання ліків на основі канабісу й доручає уряду розширити перелік ліків.

Міністерство охорони здоров'я назвало ухвалення цього закону "історичним рішенням" та подякувало депутатам від імені лікарської спільноти.

"Адже медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей із розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо […] Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах", — зазначили у МОЗ.

Як писала "ДС", 22 грудня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua