• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про зброю для населення

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про право на володіння цивільною зброєю. За проголосували 274 депутати

Дозвіл на цивільну вогнепальну зброю;
Дозвіл на цивільну вогнепальну зброю;
Реклама на dsnews.ua

Трансляцію із зали парламенту веде телеканал "Рада", передає "ДС".

Законопроєкт представив нардеп выд "Слуги народу" Ігор Фриз. Він зазначив, що в поточному стані держави та громадян настав час для легалізації цивільної вогнепальної зброї.

Відповідний законопроєкт визначає питання субʼєктів, типів зброї, боєприпасів, варіантів релоаду зброї, питання Єдиного реєстру зброї і його ведення органами МВС. Предметом регулювання не є короткоствольна вогнепальна зброя. 

Член Регламентного комітету Павло Фролов повідомив "Цензору", що законопроєкт врегульовує питання виробництва, набуття, володіння, відчуження, носіння, транспортування, ремонту, застосування винятково цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї із зазначенням категорії зброї: 

  • А – автоматичну вогнепальну зброю (фізичні особи не зможуть набувати у власність)
  • В – гладкоствольну короткоствольну вогнепальну зброю
  • С – короткоствольна вогнепальна зброя (отримати можуть лише спортсмени)
  • D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя
  • Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя. 

Також передбачаються наступні вимоги для володільців зброї: громадянство України: відсутність медичних протипоказань та судимості та випадків притягнення до адмін.відповідальності протягом року; поліс обов'язкового страхування цивільної відповідальності за можливу шкоду третій особі. 

Як писала "ДС", ВР прийняла у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань національної безпеки і оборони щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України, удосконалення об’єднаного керівництва силами оборони держави та планування у сферах національної безпеки і оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua